son 1 senede kaç kez ve neden antibiyotik tedavisi aldınız? (tik garantili)

son 1 senede kaç kez ve neden antibiyotik tedavisi aldınız? her tableti ayrı ayrı değil her tedaviyi ayrı ayrı sayacaksınız.

krem tablet serum iğne göz damlası kulak damlası vs her türlü sayın.

En son 2,5 sene önce kullanmıştım. Askerdeki doktor yazmıştı. Ondan önce hiç kullandığımı hatırlamıyorum. Annem de çocukken falan özellikle hiç vermezmiş.
  • catch the arrow  (17.09.17 19:21:05)
İki kere, ikisinde de grip ilerlemişti ve kulaklarım iltihaplanmıştı.

  • pike  (17.09.17 19:25:21)
7 kez.
3ü üst üste olmak üzere 10 günlük totalde 30 günlük aralıksız bi antibiyotik tedavim oldu kronik sinüzit için.
Ondan önce de ciğerlerim Cortladığı için üst üste 3 kez antibiyotik tedavisi gördüm, sonuncusu 10 iğne <3
Bi kere de arada grip için, mezuniyetimden hemen önceydi bi an önce iyileşmek için kullandım.
  • bir nick var benden iceri  (17.09.17 19:26:29)
1 kere. ameliyat oldum safra kesesinden.

  • sutlu nescafe  (17.09.17 19:28:01)
geçen sene bu soruyu sorsaydın sanırım 2 derdim.

  • ya ben lan neyse  (17.09.17 19:29:13 ~ 19:29:47)
2 kere. ilki idrar yolu enfeksiyonundan dolayı. sürekli tekrar ediyordu ve ağrım vardı. ikincisinde de bronşitten. dayanılmayacak ağrılarım sızılarım olmadığı takdirde antibiyotik kullanmayı tercih etmiyorum ama.

  • moratoryumkisilik  (17.09.17 19:58:20)
üç kez. birinde otit oldum kbb doktoru yazmıştı, ikincisinde tonsillit oldum o sebeple aldım. bi kez de atipik pnomoni olmuştum onu da sayarsam üç oldu evet.

  • pushing up the daisies  (17.09.17 20:00:55)
0.
Kolay kolay ilac kullanmam. Hastalandigim zaman kendime dikkat edip kendime kendime iyilesmeye calisirim.

  • stavro  (17.09.17 20:01:17)

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (17.09.17 20:30:34)
Geçen kış öksürük için doktor vermişti istemememe rağmen, büyük ihtimalle de bakteri falan değil reflü yüzünden öksürüyordum, boşa içtim yani.

  • i was made for you  (17.09.17 20:54:08)
Saymadım. Çok fazla.

  • i m cool with that  (17.09.17 20:59:23)
1 kere. Askerde enfeksiyon sonrası doktor yazdı.

  • nawar  (17.09.17 21:02:38)
1 kere, enfeksiyon.

  • reavelyn  (17.09.17 21:54:57)

immün sistemimi düzenleyen devamlı kullanmak zorunda olduğum bir ilaç var. Onun faydası... ( şeytan kulağına kurşun :)
Hasta olursam da virüs kaynaklı olduğu için gerek kalmıyor.
  • fallopian  (17.09.17 22:08:01)

at gibi olduğum için hayatımda antibiyotik almışlığım sanırım bir defa. 10 sene falan önce diş çektirmiştim, o zaman aldım.
  • cay koy geliyorum  (17.09.17 22:09:57)
2. dişim iki kere apse oldu. hem tablet hem iğne olarak aldım.

  • kedi kovalayan astronot  (17.09.17 22:11:17)
3 kere,

1. dişim iltihaplıydı, ne yapsak ağrıya dayanamadığımdan almak zorunda kaldım

2. boğazımda iltihap çıktı, doktor aldırdı.

3. suratımda çıban çıktı, antibiyotikli krem fayda etmeyince normal antibiyotiğe girdik
  • noluyo yaa  (17.09.17 22:13:01)
0.
günümüzdeki antibiyotik kullanımına karşıyım. dişim için bile kullanmadım, ben inat edince dişçi kullanmasan da olur dedi.
cevaplara üzüldüm. ne çok kullanan var. belki çoğu insan doktor yazdı diye kullanıyor ama doktor doktor değil ki. mesela birkaç yıl önce çok uykusuz olduğum bir gün işe gidemedim. rapor almaya gittiğimde doktor beni bademciklerimin iltahaplanmaya başladığına inandırıp antibiyotik yazdı. 2 gün de rapor, dinlenmem lazımmış. ilaç falan almadım tabi. şikayet etmek mi lazım böyle insanları bilemiyorum ki..
  • istanbul kanatlarimin altinda  (17.09.17 22:13:28)
@troll antibiyotik olmasın demiyorum. zaten "günümüzdeki" kullanımına karşıyım dedim yukarıda. grip olan antibiyotik alıyor.

genelde gerekli bir şey de değil hem. ha sen genelde ameliyat oluyorsundur ya da genelde çürüğünün üstüne dolgu yapıyorlardır o zaman bilemem.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (17.09.17 22:37:48)
0. geçen antibiyotik krem verdi doktor. "haddi lan ordan" -içimden, sansürsüz- deyip almadım. soğan sarımsak yiyorum antibiyotik yerine.

  • olutaklidi  (17.09.17 23:09:50)