Aile hekimi ya da sağlık ocağında çalışan var mı?

Sağlık ocağına gebelik takibine gitmek zorunlu mu? Hemşire sürekli arayıp rahatsız ediyor, en son gittiğimde azarlamıştı zamanında gitmiyorum diye. Hatta aile hekimini değiştir sana bakmak istemiyoruz demişti. Benim özel hastanede para vererek yaptırdığım tahlilleri ve kilomu yazmaktan başka bir şey yapmıyor zaten. Neden böyle malca davranıyorlar bi bok yapmadıkları halde bu konuda ne yapabilirim aile hekimimi değiştirmek zorunda mıyım? Bi akıl verin n'olur.

gebelik takibini yapmaları onlar için yasal zorunluluk. kendi sorumluluk alanlarında onlarda kayıtlı olmayan bir gebe doğum yaparsa, ceza ödüyorlar diye biliyorum.

  • Phoebe  (14.09.17 17:39:17)
Ceza aliyorlar. Bu sebepten (bkz: tebrikler kızınız hamile ) gibi abuk sabuk davranışlar içerisine girebiliyorlar.

  • goodman  (14.09.17 17:40:39)
E bunu bana insanca neden söylemiyor, artı ben istemesem bile ceza alıyorlar mı? Zaten 4. Ayda haberleri oldu ben tesadüfen söylemesem haberleri olmayacaktı kan ilacı yazdırmaya gitmiştim.

  • yue  (14.09.17 17:43:35)
3 sene aile hekimligi yaptim. aile hekiminden gebelik takibi hizmeti almak istemediginizi soyleyin, buna yonelik bi kagida imza attirirlar, olay biter. ama gebelik takibi yapmalari onlar icin zorunlu. o yuzden Boyle. bir kac ayri kagida imza atin, ustune tarih atar kullanirlar. ya da tarihlere uyarak gitmeniz lazim yoksa her seferinde sizi arar ulasmaya calisirlar. ayni durum cocuk icin de olacak. asi ve Saglam cocuk muayenesine duzenli olarak cagrilacaksiniz.

  • fayfim  (14.09.17 18:09:23 ~ 18:10:37)
Gebeliğim süresince hiç gitmedim kimsede aramadı ama belki de eski numaram vardı bilemiyorum. Şimdi aile hekimim değişti çocuktan topuk kanı alacakları için değiştirdim eşimin kayıtlı olduğu yere aldırdım baya ilgililer mecburlarda zaten anne ve bebekle ilgilenmeye. Siz gitmek istemiyorsanız size yoksa hizmet veremezler buna dair yazılı bir ifade bırakın aramazlar

  • hernezıkkımsa  (14.09.17 18:55:13)
Kilonuzu felan soruyorlar zaten. Bende çalıştığım için hep telefonda söylüyordum tamam diyip kapatıyorlardı.

  • gullak  (14.09.17 21:54:12)