Ayak kırığı

Selam

Ayak bileğim kırılsa ağrısı zamanla mı artar yoksa ilk andan itibaren mi hoplatır? Gittikçe artan bir ağrı var ve ayrıca sonradan şişti. Napim acile gidim dimi ben? Kırık mıdır ki? Üstüne 105 kilo yüklendi. Ayrıca 2 beton kaldırım taşı arasında dönerek burkuldu.

Hiç standardı yok o işin. Doğrudan git doktora. Şahsen yakın zamanda ayak bileğim benzer travmalara uğradı. Hiç tatava yapmadım ortopediste gösterdim. Onun dediklerini uyguladım. Ciddi durumlarda uygun tedaviyi almamak sıkıntı çıkarabilir bu konularda.

  • naif hayvan  (13.09.17 22:26:29)
kaval kemigi 2, bilegi bir yerden kirilmis bir birey olarak ben de bir standardi yok diyorum.

anneannem daha gecen ay kirmis tarak kemiklerini, 1 ay boyunca uzerine basip yurumeye devam etti, ayagim agriyor diye tesadufen kontrole gittiginde kirilmis oldugu belli oldu. gidip film cektirmenin size bir zarari olmaz.
  • bollocks44  (13.09.17 22:29:52)
Gecmis olsun. Arkadaşların dedigi gibi, vakit gecirmeden hastane.

  • runagain  (13.09.17 22:51:58)
açılan fibula kırığı uzmanı geldi. nam-ı diğer osman pektemek.

ben aynı yeri iki kere kırdım. ikisinde de hiç ağrım olmadı. acayip bir hissizlik.
  • halanne  (13.09.17 23:38:36)
@halanne

(Nickine bayılıyorum) o zaman bu burkulma görünümlü kırık olabilir. Amannn Tanrı'm!!!!
  • yaren  (13.09.17 23:51:51)
Benim parmağım kırıldığında ağrı olur ve şişerse kompartman sendromu olabilir demişlerdi. Hatta ilk gün ağrı kesici alma, kompartman ağrıdan anlaşılır diye uyardılar. Acile gitmekte fayda var bence.

  • curukturpkokusu  (14.09.17 01:24:21)