İphone 8 plus vs İphone X

Beyler uzun süredir kafama iphone almayı takmış durumdayım, ama bu pezevenkler aynı anda 2 tane çıkarınca neye uğradığımı şaşırdım.

www.apple.com şurada kıyaslayınca ön kamera ve biraz daha büyük display screen dışında bir farkları yok gibi. Sizce hangisi daha mantıklı olur? Tek istediğim 4 sene çok kasmadan götürsün beni, 5'i de zorlasın. En önemli özellik de şarj olayı mesela. Şarj iphone 8 plus'ta daha iyi duruyor.

Başka telefon önerilerine de açığım, 4 yıllık note 3 kullanıcısıyım, ağlamalık duruma geldim son 1 yıldır.

aralarında 300 dolores var. para dert değilse tabii ki iphone x al. ekranı yeter.

  • giovanne  (13.09.17 16:50:12)
ben şu an telefon alacak olsam iphone 6s alırdım sanırım. hazır fiyatları da düşmüşken. üstelik 8 ve X'te doğru düzgün bir yenilik de getirmemişler. iphone 7 de böyle fiyasko olmuştu, kimse almadı. bence 8 ve X de fiyasko olacak.

şarj konusunda abartı bir fark olacağını sanmıyorum. Üstelik 2011 yılında çıkan iphone 4s bile hala kullanılabiliyor, yani uygulamaları destekliyor hala. 6s'i 5 yıl rahat kullanırsın bence.

çok telefon bilgim yok aslında ne diye cevap verdiysem :) sen araştır öyle al bana bakma.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (13.09.17 16:51:02)
Yukarıda aynısını yazdım boyut sorun olmayacaksa 7plus.

  • amonaki  (13.09.17 16:56:16)
tartışmasız iphone x

  • sta  (13.09.17 16:58:17)
@giovanne, para o kadar büyük dert değil(tabi daha az ödemeyi tercih ederim), asıl büyük dert 2 ay daha bu telefonla gitmek. Ömrümden ömür gidiyor artık, dışarı çıktığımda direkt kapıyorum falan.

@sta, niye tartışmasız? Neden bu kadar netsin?
  • noluyo yaa  (13.09.17 17:02:24 ~ 17:03:01)
X tabii ki.

  • lcha  (13.09.17 17:03:15)
7 ya da 7 plus alsan bile mutlu olursun bence ama oled ekran başka bir şey. O yüzden ve 4 yıl sonra da yüzüne baktığında mutlu edecek telefon olarak X.

Ben ya iphone 7 plus ya da alabiliyorsam X alırdım. 8 pek anlamlı gelmedi.
  • rodriguez2  (13.09.17 17:08:33)
@herkes, iyi de neden 8 plus değil de 7 plus veya X? arkasındaki mantığınız ne?

8 plus 7 plus'a göre daha mantıklı geliyor şu an, çünkü bazı özellikleri daha iyi ve en son yazılıma uyumlu üretilmiş, aradaki fiyat farkı çok uçuk değil(100 küsür €), üstüne bir de 2 katı hafızası var(128-256). X'in 8 plus'a göre artıları ekranı daha büyük, OLED var ve ön kamerası daha iyi, ama fiyat farkı 300 €, üstüne 2 ay daha beklemek de cabası.

Yanlış mı düşünüyorum?
  • noluyo yaa  (13.09.17 19:00:28)