Eski sevgilinin pesinden kosmak

Kimi zaman baslik acarak, kimi zaman da herhangi bir duyurunun altina yazdigim cevapta paylasmistim.

1,5 yillik beraberligin ardindan, yine benim cok kotu oldugum bir dönemde birakip gitti. Gittikten sonra da gorustuk. Mezuniyetine cagirdi falan... yuzyuze ve telefonla mesajla...

Dort yili gecti ayrilik... su an hayatimin en kotu donemini yasiyorum. Ekmek alacak paramin olmadigi oldu. Kiram, faturalar ve borclar yigili... halletmeye calisiyorum. Onun da haberi var bu durumdan. Ama yine de ben yazip nbr nadil s in falan diyorum. "Anladim" nasil geri zekali bir cevaptir? Hep soguk, resmi, ruhsuz, duygusuz...

Ben ayrıldıktan, yani o terk ettikten sonra bile ne zaman arasa kostum. Yibe de kosarim ve bunu biliyor. Ben de insan gibi konusmasini, bir arayip sormasini istiyorum sadece.

Cok dil döktüm. Anlamiyor...

Ben ona boyle davranmamisken, onun bana boyle davranmadi çok agirima gidiyor. Acayip de bir sevgim var ona karsi, kiyamiyorum. Ah etsem çok kotu olacak biliyorum. boyle davranmasina izin veren benim bunu da biliyirum. Ona kiyamadigimi, cok sevdigimi biliyor. Nasil bu kadar umursamaz, rahat olabilir bir insan?

Ikizler insani kendisi.

Cok dertliyim be duyuru... evde emaneten kaliyorum. Faturalar ayni sekilde. Telefonum tamamen kapali. Benum derdim bana yetip artarken, bir de bunu ettigi...

Cok gommeyin ya, yazik bana :(

dostum eski sevgili demişsin ama bu fosil ?

Bak. unut.. zor ama unut. illaki new lover (pompacı) bulmuştur ondandır bu halleri deyip kalbini kırmayalım.
  • binder dandet  (10.09.17 21:03:11)
4s kuralı.

  • Fusha  (10.09.17 21:07:07)
bıçak gibi kesip atman lazım.

  • axl  (10.09.17 21:22:10)
1.5 yıllık ilişki biteli dört yıl geçmiş. Yani sizinle birlikte olduğu zamanın neredeyse üç katı süredir sizden ayrı, dolayısıyla hala size ilgi, şefkat, sevgi göstermesini bekliyorsanız çok üzgünüm ama gariplik sizde, kızda değil. Sevgililik anne/baba/kardeş gibi hayat boyu süren bir etiket değil. Bir şirketin çalışanı olmak gibi, karşılıklı anlaşma süresince birbirinize karşı sorumluluk oluyor, ortaklık bitince sorumluluklar da ortadan kalkmış oluyor. Ha ilişkisine göre, sürebilir de ama sürmesi gibi bir zorunluluk yok.

Siz muhtemelen şu anda hayatınızın hassas bir döneminde olduğunuz için aşırı duygusal davranıyorsunuz, bu ilgi ihtiyacı içindeki haliniz de kıza daha da itici geliyor olabilir. Kusura bakmayın, ben sizi de onu da tanımadan genel insan hallerine yönelik tecrübeme dayanarak söylüyorum bunları.

Benim dört yıl önceki sevgilim "beni arayıp sormuyorsun, umursamıyorsun" dese, kendisine ağır sözler etmek isterdim ama muhtemelen etmezdim, cevap verecek kadar ciddiye almazdım yani. Bir ay iki ay sonra olsa "ne de çabuk unuttun" denir de, bu biraz abartılı bir beklenti.

İşsizlik konusunda ise çok üzüldüm. Muhtemelen denemişsinizdir ama bence şu aşamada "ne iş olsa yaparım" yaklaşımıyla bir şeyler bulmaya ve ufak ufak borçlarınızı kapatmaya çalışın. İnsan meşgul olunca ve boğaz derdine düşünce eski sevgili düşünecek falan hali kalmıyor, hepimiz az çok tecrübe ediyoruz böyle finansal sıkıntıları dönem dönem. Sizin kendi hayatınıza yoğunlaşmanız ve ona olan ilginiz ile onun size olan ilgisinin bir "ihtiyaç" halinden çıkması sizi onun gözünde çekici hale bile getirebilir. Ama beklentiniz bu olmasın, kendi işinize gücünüze bakın. "Hayatım o kadar zor, yalnızım, derdim var, yine de çizgimi bozup kendimi rezil etmedim" dersiniz yarın öbür gün. İyi şanslar.
  • sopiro  (10.09.17 21:53:46 ~ 21:55:01)
Aslına bakarsan senin 1.sorunun para. Şuan maddi bi sıkıntıyla boğuşurken bi de bu lüzumsuz sevgiliyi neden alıyosun sırtına, bi de onu taşıyosun dert olarak?! Çok gereksiz! Maddi sıkıntılarını halletmeye bak sen, zaten sorunlarını halledince bu aşamada yanında olmayan herkesi otomatik olarak silmiş olucaksın.

  • megalomaniac  (10.09.17 21:57:18)
@mcgona.. , cok calisiyorum bunu yapmaya. Ben kessem, o yaziyo ve ben yine kıpır kıpır...

@binder... , sevdigimle ilgili oyle konusma.

@fusha, bilmiyorum o kurali.

@psa, ilk cumlen icin tesekkurler. Devami için genel bir seyler yazacağım.

@ax, canini kesmek zor. Kendini kesersin de sevdigini?

@ardacan, oyle degil iste. Bitmemis ki...

@ugpouiy, beni bi sen anladin. Tesekkurler :)

@sopiro, ikincii paragraf icin haklısın ama 1. Paragraf icin degil. Cunku o arıyor, cagiriyor, soruyor, gorusuyoruz ara ara.

Maddi kisim icin tesekkurler. Rezil oldum bayagi ama toparlayacagim insallah.

@megalomaniac, haklisin da akil mantik calismiyor bu durumlarda.

Dost düşmanı oyle bir tanidim ki... gercek arkadaslar dostlar belli oldu.

Herkese tesekkurler. Bu aksamki muhabbetimizden sonra bitirdim insallah...

Insallah kotu bir ani olarak kalacak ve unutacagim onu.
  • runagain  (10.09.17 23:40:16)
sana unutamama nedenini söylüyorum net bilgidir bilimsel olarak ispatlanmıştır. şu anda yalnızsın, hayatında hiçbir şey iyi gitmiyor o yüzden de en yakın ve en güzel anılarına sığınıp o anıları arıyorsun sürekli. o anılar da onunla. hayatında güzel şeyler olmadıkça unutmayacaksın yani olay aslında o kişiden tamamen bağımsız onu değil onunla olan anılarını özlüyorsun. azıcık mutlu ol başka biriyle tanış falan ben neyin kafasını yaşıyormuşum ki dersin.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.09.17 00:55:44)
hacı yapıcak bişey yok hayatına bakıcan. yeteri kadar kendinden ödün vermişsin artık onu hayatından çıkarıp bir daha ki sefere bu yaptığın hataları yapmaman lazım. (o arasa koşarsın ama sen arasan gelmez vs.) onun sana tavrından ziyade senin şu anki tutumun yanlış anlatabildim mi yani? boşver kendini küçük düşürme.

  • freetakilir  (11.09.17 16:26:13)
4s kuralı: seven sövülür, söven sevilir :)

  • Fusha  (11.09.17 16:28:42)
seni kullanıyor bu kadar basit. "orbiter" olma, her aradığında koşacağını gayet iyi bildiği için sana hiç bir emek vermesi gerekmiyor, zaten yörüngesinden çıkamıyorsun.

  • captainobvious  (14.09.17 16:43:11)
ona böyle davranmaya devam ettiğin sürece o da sana bu şekilde davranmaya devam edecek, maalesef. istediğin gibi davranmasını istiyorsan tavrını değiştir. arayıp sorma. ezik ezik takılma azıcık dik dur. 4s kuralı maalesef. dene ve gör. arayıp sorma.

  • veritaslibertas  (14.09.17 16:48:43)
ben kendime sövüyordum sen benden betermişsin. benimki de ikizlerdi, benimki de 1.5 sene sürdü ve ayrıldıktan sonra yine görüştük, şehrime geldi. defalarca konuştuk vs. sürekli oyaladı, koşmamı sağladı sonunda da geçenlerde hem gizliden arayıp sesimi dinledi, arkasına bayramlaşma bahanesine arayınca da soğuk konuşup birkaç gün sonra numaramı vs. sildi. burçlara falan inanmam ama ikizlerim diyen kadından uzak duruyorum artık. ama sen 4 yıl olmuş arkadaş olmaz yani bu kadar bence sorun sende.

  • tughan  (14.09.17 16:53:42)