Fenalık basıyor

şuan uyuyamıyorum. uykumdan uyandım, aklıma sürekli felaket senaryoları geliyor.
burnumun içinde 10 gündür yaralar var örneğin; o yaralar hiç geçmeyecekmiş ve ben hiç rahat nefes alamayacakmışım gibi hissediyorum.

eşimin öldüğünü düşünüp ne yaparım o yalnızlığı düşünüyorum, kafayı yediğimi.
kanser olup çekebileceğim acıları düşünüyorum.
öldüğümü düşünüyorum.
sevdiğim kişilerden bazıları ölürse ne yaparım kafayı yemeden nasıl başederim diye düşünüyorum (bugüne kadar hiçbir birinci dereceden akrabam ölmedi).

bu tür şeyler aklıma geliyor şuan sürekli.
bunların hepsi aynı anda ve her saniye kafamda dönüp duruyor. bu durumu nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. kendimi bir türlü rahatlatamıyorum. hep içinden çıkılmaz bir yalnızlığa girecekmişim, çözümü olmayan ağrılarla uğraşacakmışım, bir türlü çözülemeyen şeylerin içine düşecekmişim gibi hissediyorum.

her saniye, bunların hepsi aynı anda kafamın içinde dolaşıyor. çorba gibi. ve asla uyuyamıyorum.

bu durum birkaç ayda bir kez başıma geliyor. belki 2-3 gece üst üste de olabiliyor.
sadece geceleri, uyumaya çalışırken veya gece uykumdan uyandığımda oluyor.

sizce bir psikolog veya psikiyatra görünmeli miyim? bir sakinleştirici vs. almalı mıyım?
sürekli bir durum olmadığı için bu yola başvurmadım daha önce hiç.

bundan 7-8 sene önce bu düşünceler aylar boyunca neredeyse her gece başıma gelirdi. sonra kurtuldum kendi kendime (maddi ve gelecek kaygısı olan problemler çözüldükçe) . şimdilerde ortada hehrangi bir gelecek kaygısı vb. durum kalmamış olmasına rağmen birkaç ayda bir atak halinde geliyor.

size teşhis koyun demeyeceğim elbette (ama bu tür şeylerin bir ismi varsa söyleyebilirseniz iyi olur), ama sizce psikolog veya psikiyatra başvurmalı mıyım? yoksa insanların genelinde olan bir durum mudur?

bu düşünceler artış gösterirse anksiyeteniz obsesyona dönüşür ve bi şekilde dışa vurum ihtiyacı da hissedersiniz ki bu da günlük yaşamınızı giderek daha olumsuz etkiler. sadece anksiyete seviyesindeyken bir psikiyatr'a görünmenizi tavsiye ederim.

  • karamaleksey  (09.09.17 06:25:39)
Anksiyete bozuklugu icin tedavi olun kesinlikle. Cozulebilir bir problem.

  • chavezding  (09.09.17 10:19:20)