Askerlik - işten ayrılmama

Kasımda askere gidiyorum. Çalıştığım yer dönünce devam etmemi istiyor. İstifa etsem tazminatımı kesin alacaktım ancak şimdi de sanıyorum firma ile ilişiğimi kesecekler yine tazminatımı alacağım. Resmi prosedür böyle mi? Yani askere gideceğim için tazminatımı verip çıkaracaklar sonra tekrar sıfır eleman gibi işe mi alacaklar?

Sakın hakkını almamazlık yapma. Geri döndüğünde almayabilirler işe riske atma hakkını.

  • England  (08.09.17 16:13:21)
Bu kanun lazım işte bana. Hangi maddede yazıyor?

Aradım aa ne aradığımı bilmediğim için bulamadım. Söyleyebilirseniz çok güzel olur.
  • nickiyle oynayan adam  (08.09.17 16:52:12)
sebebin askerlikse her türlü alırsın tazminatını

  • KidLazer  (08.09.17 17:08:44)
Benim aklımda iş hukuku dersinden şöyle bir bilgi kalmış eğer 2 yıl çalışıp askere giderken tazminatını almazsan dönünce seni işe almak zorunda. Eğer tazminatını alıp çıkarsan işverenin isteğine kalmış. Bu bilgiyi çok net hatırlıyorum ha belki eskide kalmıştır onu bilemem.

  • Roark  (08.09.17 18:33:40)