ayrıldık. kimsem yok.

Hiç kimsem yok.(ailem de) nasıl geçecek bu acı? Erkek olmakta az önce odamda ağlamaya çalıştım biraz. Ne rahatlatır beni arkadaşlar? Çok kötüyüm. Derdimi anlatacak birisi bile yok şu dünyada BİR KİŞİ BİLE!

gerçekten mi? kimsem yok diyorum, bu mu cevabın? tükenmişsin sen..

  • umutlarivarolankisi  (08.09.17 02:54:38)
öncelikle biraz sakın olmaya çalışın.

yukarıdaki arkadaşı gereksiz yere paylamışsınız. adam kendince size bir fikir vermiş ve bunu esprili bir dille yapmış. amacının sizinle dalga geçmek değil, biraz olsun aklinizi dağıtmak olduğuna inanıyorum.

ılık bir dus alın. alkol ve sigara kahve gibi vücudu fiziksel olarak zorlayacak (çarpıntı vb) şeylerden kesinlikle uzak durun. bu tip şeyler de toparlanmanizi zorlaştırır. yatıştırıcı özelliği olan sıcak süt ıhlamur gibi şeylere yönelin.

aileniz, arkadadlariniz neden yok bilmiyorum ama zaten fiziksel varlıklarından ziyade paylaşımlarınıza ortak olarak varolmalilar.
aniden ülke değiştirip taşınmış ve sonrasinda sevgilinizle ayrilik yaşamış bile olsanız telefonla, mektupla dertlesecek biri olmalı hayatınızda. ama yazınızdan anladığım sizin dertlesecek kimsenizin olmaması.
peki neden yok???
çevrenizdeki insanlara sa fazla alıngan ve kırıcı yaklaşıyor olabilir mısınız?
sevgilinizle de asıl sorun kendinizi ittiğiniz bu yalnızlığıniz olabilir mi?
çünkü yetiştirme yurdunda büyümüş birileri bile (bizzat taniyorum) aileye ve akrabalara sahip olamasa da arkadaşlara dostlara öğretmenlere sahip oluyor. paylasmaknicin öncelikle insan yeterli, kan bağı önemli değil.
ama sevgili edinecek kadar sosyal biri olup da dertlesecek kimseyi bulamamniz bana epeyce sıkıntılı bir durum olarak göründü... bence asıl derdiniz bu olmalı. bunu hallederseniz sevgilinizle barışma şansınız daha çok olur.

sevgiler...
  • balik kraker  (08.09.17 08:03:23)
mobil edit:
buyrun derdinizi bana anlatın.

  • balik kraker  (08.09.17 08:04:43)
özellikle son iki aydır maddi yoğunluklu ve manevi sorunlarla boğuşuyorum.

üstüne... bir sürü şey...

canımı veririm diyeceğim ex sevgilim... aile var, Allah eksikliklerini vermesin de, bir destek yok. birkaç arkadaş sağ olsun...

çabalıyorum yırtmak için, 2 günüm kaldı. olursa kurtulacağım, olmazsa bilmiyorum.

ağlamak iyidir, bırak erkek adam ayaklarını; ağla... ağlayınca geçmiyor o ayrı... ama bir rahatlatıyor.

çok şey öğrendim. dost-düşman iyice bir belledim inşallah.

ister camiye git, ister iç. camiye de gittim şahsen, içtim de.

öyle veya böyle bitiyor. yani ben öyle biliyorum. biter inşallah.

bugün yarın zaten, olmadı, bitti...

saçmasapan bir işteyim. çalışma saatleri berbat, ücret düşük ve her zaman da alamıyorsun... görüşelim dertleşelim falan diyeceğim de... ne yaparsan yine sen yapacaksın. kendine doktor, hemşire, hasta bakıcı psikolog olacaksın. ya da başka her ne ise...

sıkma... hayat yeterince sıkıyor zaten.
  • runagain  (08.09.17 09:04:34)