Su,elektrik va fatura kesim tarihleri

Yeni abonelik yaptırdım otomatik ödeme talimatı da verdim ama ayın kaçında kesileceğini nereden öğrenebilirim?

su ve elektrik, telefon ve internet gibi merkezden otomatik kesilen faturalar olmadığı için, memurun gelip sayaç okumak suretiyle kestiği faturalar olduğu için çoğunlukla memurun (veya onu görevlendiren başka bir memurun) keyfine bakıyor. kimi zaman 2 günde geliyor, kimi zaman 400 günde geliyor. ne zaman gelir, ne zaman sayaç okursa fatura kesim tarihi de, ödeme tarihi de ona göre değişiyor.

işim gereği çok farklı abonenin elektrik ve su faturaları elimden geçiyor, hepsi birbirinden farklı zaman dilimlerinde kesilmiş olabiliyor. telefon ve internetler de öyle. aboneliğin ilk başlangıcına göre bile değişiyor. a kişisinin ay başlarında kesilirken, b kişisinin ay ortasında, c kişisinin ay sonuna doğru kesildiğini görüyorum.
  • kibritsuyu  (06.09.17 10:09:04)
diğer tüm faturalı hizmetlerin kesim ve ödeme tarihini seçebiliyorken, su, gaz ve elektrik, sayaç okuma dönemleri sebebiyle buna izin vermiyor.
bu sebeple tavsiyem, banka hesabına otomatik talimat ver ve 250 lira gibi, sadece faturaları kapsayacak kadar bir ek hesap (kredili mevduat hesabı) açtır. iş bankasında sadece fatura ödemeleri için kullanılan bir hesap vardı, para çekemiyordun. fatura takibini tek noktadan yaparsın, ödenmemiş faturan da olmaz.
elektrik dağıtımı özelleştirildikten sonra, tarih seçebilme hakkı veren şirketler de oldu. limak enerji öyle bizde mesela, ayarladım.
  • cliquot  (06.09.17 10:28:53 ~ 10:29:43)