strafor kutu boyama konusunda

www.kolici.com

sevgili duyuru sakinleri merhaba.

elime görseldekine benzer (hatta bu görseldekinden epeyce büyük) bir strafor kutu elime geçti. bazı yerlerinde derin çizikler de var. şimdi ben bu kutuyu belki bu haliyle belki de elektriksel bir modifikasyon ile (peltier vb) soğutucu amaçlı kullanacağım. amacım bira yaptığım kovayı sabit bir sıcaklıkta tutmak (örneğin 18 derecede)

elektriksel kısmı youtube videyolarından epeyce öğrendim peltier vs kullanımı ile ilgili bir çok detay var. asıl merak ettiğim şey ise boyama ile ilgili. bu kutuyu hem yalıtımı daha da sağlamlaştırmak hem de güzel gözürünmesi amacı ile boyayacağım. ne tür boya kullanayım? pütürlü olduğu için boyanın altına bir katman gerekiyor mu? astar gibi bir şey mi kullanılır yoksa silikon alıp sıvasam mı? ne yapmalı hiçbir fikrim yok.

Daha önce boyayıp o tip bir malzemeyi erittim, yapıştırıcılar da eritiyor. Sprey boya en temizi.

Ama yalıtıma yaramaz.
  • kullanıcıadımbuolsun  (05.09.17 19:37:52)