kedicik sorusu

merhaba,bir arkadaşımın kedisinin yavrusunu sahiplendim,luna şu an 3 aylık,kendi kendime bakmayı öğreniyorum gibi burada sorulan sorulardan da okudum epey,birkaç sorun var yine de;
1-1 haftalığına arkadaşıma vermiştim burnunun üstünde kurutlu bir lezyon çıkmış tüyleri de dökülüyor ordaki,mantar olabilir dedi veterinerdeki çalışan -veteriner yoktu o gün- bir şey sürmeyin dedi.baticon sürsem mi? tüyleri çıkar mı yeniden?
2-izne çıkacağım için bir haftalığına arkadaşıma bıraktım,geri aldığım gün sürekli uyudu pek oynamadı bir şey yemedi,ertesi gün yavaş yavaş düzeldi her ayrıldığımızda böyle olur mu:/
3-yanına bir tane yavru sahiplenmek istiyorum çalışma saatlerim çok uzun evde yalnız kalmasın diye iyi bir fikir mi sizce anlaşamazlarsa ne yapmam lazım?

teşekkürler şimdiden^^

3- masraf olarak karsilayabilirseniz ikinci kedi cok iyi bir fikir. Gecinip giderler guzelce.

  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (05.09.17 15:32:30)
1- şimdilik bir şey sürmeyin ve mantar testi yaptırın, mantarsa ne olduğunu bilsinler ona göre tedavi etsinler. başka veterinere götürün yani.
2- yavru kediler biraz dengesiz oluyor bu konuda, yolculuktan yorulmuş olabilir. bir dahaki sefere arkadaşınız sizde kalarak kompanse etsin bence.
3- yavruyken sahiplenirseniz çok hızlı alışırlar, bende dört tane yavru var birini verebilirim :D
  • evde liyakat kalmamis  (05.09.17 15:40:51)
1- çalışanı dinle bence bi veterinere ulaşabilene kadar.

2- kediden kediye değişiyo bu tip durumlar ama düzen değişiklikleri biraz psikolojilerini etkiliyor, hep öyle oladabilir alışadabilir bunu tecrübeyle görebilirsiniz sadece.

3- alman iyi olabilir ama evde olduğun bi dönemde sahiplen çünkü ilk başlarda çok kavga edebiliyolar, eskisi hayata küsebiliyo vs. bazen hiç yabancılamadıkları da oluyo ama o ilk 1 hafta falan çoğunlukla gözetimin altında olursa çok daha iyi olur.
  • semaforo de medianoche  (05.09.17 15:52:58)