İlişkiye dair inancımın sıfırlanması

Aslında sıfır da değil kaypaklık yapıyorum, %7-8 falandır.

2 senedir yalnızım. Bir kaç kişiyle görüştüm bu süreçte ama sevgili olunacak bir durum doğmadı hiç. Psikolojik olarak pek iyi olduğum söylenemez, zira eski sevgili düşüncesinden çıkamıyorum fakat birine karşı heyecanlanabilmeyi çok özledim.

Nasıl manita yapılıyor diye bakıyorum çevreme giyinip süslenen kızların, sosyal medyada adeta kendilerini reklam ettiklerini düşündüğüm, -mış gibi yapılan, aslında özel hayatta karakterleriyle alakası olmayan her türlü durum ve şeyin fotoğraflarını görüyorum. Ve anlıyorum ki bana göre değil bu tür şeyler. Sonra diyorum bırak uzasın bıyıkların sen böyle de güzelsin. Güzelim de hep kendime güzelim diye an geliyor yanıyorum işte böyle. Canım sıkılıyor. Aynı kıyafeti temiz olduğu takdirde günlerce giyebilirim mesela. Bu kendini salma durumu nasıl düzelir ? Bıyıklarımı almazsam , sen yanmasan, ben yanmasam karanlıklar aydınlığa çıkmaz mı ?

eski sevgili düşüncesinden çıkamıyorum ne demek, eski sevgilini mi düşünüyorsun şu üç günlük dünyada? komik olma lütfen. arkadaşlarınla zaman geçirmeye dışarı çıkmaya çalış. kapanma bence, bir şeylerle ilgilen. gerekiyorsa da destek al salmaktansa, bunda bir şey yok.

  • Domuz  (27.08.17 23:58:32)
Ya bıyıkları bari kendin için al. Ne bileyim bazı şeyler için hayatında birisinin olmasına gerek yok. Bu kadar dert edecek tanım kasacak bir şey yok ortada bi gün ekmek almaya gidersin orda birisiyle karşılaşırsın sana gülümseyerek bir merhaba der gelir duyuru açarsın ay etkilendim galiba diye. Birini seversin inanmadığın şeye inanırsın, zul gelen şeyleri bakarsın keyifle kendinden yapıyorsun.

  • Nature Works  (27.08.17 23:58:37)
Alayım alayım da daha güzel görünmek mi olay ? Şık giyinince birileri ne kadar güzel bir kız diye bakınca hayatının aşkını bulma ihtimalin mi artıyor ? Sinir oluyorum bu bakış açısına.

  • halen  (28.08.17 00:02:25)
artık daha olgun düşüncelerin oluşturulmaya çalışıldığı bir çağdayız. meali; kendini fiziksel olarak nasıl mutlu hissediyorsan öyle ol. bu 1.55 boya 150 kilo olman da olabilir, kadın ve badem bıyıklı olman da olabilir. ama tabii "beni niye kimse beğenmiyor?" gibi yakınmalara da girmemek gerek bu durumlarda. sen istediğini olmakta özgür olduğun kadar insanlar da güzellik algılarını gönüllerince yaratabilme özgürlüğüne sahip.

bazılarımız insanlarla kaynaşmayı pek fazla sevmeyebiliyor. sen de onlardan olabilirsin. herkesten umudun azaldıysa eğer zaten başta negatif bir yargıyla başlarsan bir etkileşime, karşıdan gerçekten büyük bir şeylerin gelmesi gerekir ki o yargın değişsin. olumlu olamıyorsan da nötr kalmaya çalış.

bence bıyıklarını da al yahu. bir erkek bıyığıyla karşılaştırmıyorum ama fikir vermesi açısından; biz erkekler bile bıyığı sakal olmadan kolay kolay taşıyamıyoruz. dudak bölgesinde siyah ve kalın tüyler olması BENCE pek hoş bir manzara değil. sadece kadına özel de değil bu, simitçi bıyığı çıkaran ergenlere de o bıyıkları kesmesini önerirdim mesela.
  • i drive the hearse  (28.08.17 00:08:47 ~ 00:12:13)
@tncserap eyvallah :)
@idrivethehearse yakınmıyorum herkesin mutluluk ve beklenti standartı farklı tabii ki. ben sadece neden gönlüme göre biriyle karşılaşmadım daha bunu sprguluyorum. cevabı sıçtırık kişisel bakım kürlerinden güzel kombinlerden geçiyorsa da yuh demek istiyorum sadece.

  • halen  (28.08.17 00:15:39)
cevabı sana tam olarak kimse veremez. yeterince yeni insanla tanışmıyorsundur, senin standartların yüksektir, istekli olsan da kafa olarak hazır değilsindir ve farkında da değilsindir falan. ancak olasılıkları arttırma olarak düşünürsek de evet güzellik kürleri ya da güzel kombinler bu tarz şeylere katalizör olabilir.

dış görünüşe dair şunu düşünmek gerek ki hiçbir insan sizinle dış görünüş için uzun ilişkiye giremez. beraber zaman geçirilinecek en nihayetinde. olay sırf seks, arkadaşlara hava atma namına durmadan ortamdan ortama götürülecek güzel bir erkek/kadın olamaz. yani, görünüş ilk fikirleri ve ilk etkileşimleri yaratsa da ilişkiyi devam ettirebilecek kadar etkisi asla olmuyor. dolayısıyla "beni bu halimle beğenmeyip de bakımlı olunca beğenecek insan hiç beğenmesin." demeyin. bunların hepsi birlikte işleyen şeyler, katalizör olmazsa ihtimaller de düşüyor.
  • i drive the hearse  (28.08.17 00:21:09)
günümüzde insanların çoğu gönlüne göre birini bulabilmiş değil, içinde bulunduğun durumda sıradışılık ya da ekstra eziklik yok. her sevgilisi/takıldığı olan gönlüne göre bulmuş olmuyor, çoğu çeşitli sebeplerden ötürü bulduğuna göre gönlünü yönlendirmeye çalışıyor. bu çeşitli sebeplerden en geneli senin de şu anda bahsettiğin "niye yalnızım" problemi. sırf yalnız kalmamak adına kendinden ödün veren binlerce insandan biri mi olmak istersin şu anki halinde kalmak mı?
içinde bulunduğun durumla barışır ve üzerine ekstra düşünmezsen gönlüne göre birini bulma ihtimalin şimdiye nazaran az da olsa artar. hiç bulamama ihtimalin yok mu, tabii ki var. belki de kendini buna alıştırmalısın.

  • Bruce  (28.08.17 00:21:54 ~ 00:22:52)
şimdi 150 kiloluk göbrkli bir adamı beğenmezsin tahminen. aynı şekilde bizde bıyıklı hatunları sevmiyoruz. Olduğum haliyle sevsinler olayıda çok geçerli değil. Fiziksel olarak kendine özen göstermek insanlar için kendini değiştirmek değil. Kendine saygılı olmak.

  • KaraSakall  (28.08.17 01:18:03)
derdim yalnız bıyığa indirgendi ya la. tamam arkadaşlar bıyıklı kızlara kamyon çarpsın haklısınız.

  • halen  (28.08.17 01:40:43)
kendiniz olmayın arkadaşlar. Şu ana kendinizdinizde ne halt oldu. eğer kendiniz olduğunuz için mutlu ve rahat olsaydınız zaten burada bunları konuşuyor olmazdık.

Yok kendinle mutlu ol, bedeninle barışık ol tarzı insanı koyunlaşmaya ve tembelliğe iten kişisel grlişim safsatalarına inanmayın. İnsan kendini geliştirdiği mükemmelleştirdiği ölçüde medenidir, mutludur.
  • KaraSakall  (28.08.17 01:55:29)
Bence sorunun bakım bıyık falan değil. Derdin eski sevgili düşüncesinden uzaklaşamamak. Kafanda bu konuyu iyice netleştirip başka bir ilişkiye başlama. Beraber olacağın insanı da üzüp kendinden nefret ettirirsin..

  • twelfth  (28.08.17 09:27:08)