interraile toplu para götürme hk

merhaba arkadaşlar, haftasonu interraile çıkıyoruz. ilk gideceğimiz ülke danimarka. yanımda 500 euro kadar nakitle gezmek sizce doğru mu? nerede kalacağımız da henüz belli değil, christiania'da muhtemelen uğrayacağız. 2 gün sonra hamburg'a geçeceğiz orada ziraat ve işbankası bulunmakta.

bir de almanya'da paramı çekmek istesem ne kadar komisyon öderim sizce, bankada euro hesabı açtırmalı mıyım yarın?

Cinsiyet nedir?
Kadinsan ona gore bi yontem soyleyecegim, yok erkeksen boyna asilan ya da kemere takilip pantolonun Icine sokulan cuzdanlari tavsiye ederim.

Boyundan olandan ziyade kemere takilani hatta.
  • kuehles blondes  (25.08.17 03:08:19)
Merhaba, yıllar önce ben de benzer soruya cevap arayıp bulamamıştım ve üzerimde nakit ile gitmiştim. Birkaç fiziksel önlem ile hiç sorun yaşamadan döndüm. Kıyafetlerin içine küçük cepler diktirmek çok yardımcı oluyor. Kullanacağınız kadar parayı cebinizde taşıyıp kalanını o gizli ceplerde tutabilirsiniz. Gasp vb. durumlarla karşılaşırsanız bu çözüm işlevsiz kalabilir ama o da düşük bir ihtimal sanırım. İki kez interrail yaptım, ikisinde de öyle bir risk görmedim.

  • md11  (25.08.17 03:11:34)
turkiyede var mi bilmiyorum, lakin travelex'in seyahat cardlari var. orada travelex'in bankamatiklerinden ucretsiz para cekebilirsiniz. yalniz kurlara dikkat edin, sikinti yasamayin.

  • ubi dubium ibi libertas  (25.08.17 07:42:19)
ben de 2013 yılında interrail yaptığımda 1 aylık paramı yanımda nakit olarak götürmüştüm. yanımda 2 şort 1 pantolon vadı, annem hepsinin iç kısmına cep dikti paramı koyayım diye. ama ben ilk başlarda paramı o ceplere koysam da sonraları hiç onları kullanmadım, cüzdanımda taşıdım paramı.

normalde paramızın çalınma riski neyse interrail'da da o risk aynı bence. parayı yanından ayırmayacaksın, mutlaka bir cüzdanın olacak ve ona dikkat edeceksin, sorun olmuyor.

banka komisyonunu bilmiyorum.

bu arada biz de eylül'de gitmiştik, bence çok iyi tarihte gidiyorsunuz. sezon sonu olduğu için hosteller çok ucuz oluyor ve yer bulamama sıkıntısı olmuyor. önceden rezervasyon yaptırmamıza hiç gerek kalmamıştı. bir de kuzeye çıktığımızda baya yağmurlu ama sıcak havalara denk gelmişik, çok keyifle gezmiştik o yüzden. umarım çok iyi geçer. iyi yolculuklar.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (25.08.17 09:28:07)
Öncelikle %99 ihtimalle hiç bir sorun yaşamazsın.

Azami dikkat etmen gereken yer tren yolculuğu. Parayı bırak milletin sırt çantasını bile yürütüyorlar. Parayı 4 é 5 é bölerek iç cebine ve farki ceplere yerleştir cantani da kendine kilitle.

Gezerken ise o gün kullanabileceğin miktarı kolay bir cebe koy kalanı yine parçalar halinde iç ceplerinde saklı dursun.

Gasp à önlem olarak kendine Fake cüzdan oluştur. Eski bir cuzdana 1 dolarlık banknot, kullanım süresi geçmiş kredi kartı, kartvizit ivir zivir dolduruyorsun. Gasp anında hiç tereddüt etmeden Fake cüzdanı adamın önüne atıp koşmaya başlıyorsun. O cuzdana bakarken sen kurtuluyorsun. Bunu çok tavsiye ederim.

Christiana güvensiz bir yer değil adamlar kendi halinde oturmuş otunu içiyor, hediyelik eşya satıyorlar.

Yürürken sırt çantanın fermuarinin açılması riskiyle karsilasabilirsin. Her ne kadar Danimarka'da bir şey olmaz deme. Kopenhag da2 tane sarı saçlı 15 yaşında kız benim cantami açıp kamerami çalmaya çalıştılar. Tabi ben hemen farkettim. Hirsizlara dikkat.

İyi gezmeler
  • betsy  (25.08.17 10:11:59)
Para çekmeyi anlatmayı unutmuşum. Buradaki banka hesabına ait bankomat kartin ile orada nakit para euro cekebilirsin. Sadece banka hesabından her cekiste 5.75tl kesiliyor. Kur ise uçuk değil mantıklı seviyelerde oluyor bankanın belirlediği kurdan oluyor. Ne kadar lazım olursa bir defada çekmek mantıklı.

  • betsy  (25.08.17 10:15:47)
Betsy +1

Yolda paraya dikkat ediyorsun ister istemez, zaten tr cocuguyuz, alisigiz dikkatli olmaya da trende sirt cantani bile goturebilirler aman diyim.
Trende calisiyorum, budapesteye her 3-4 gidiste 1 cantasi calindigi icin aglayan gezgine telefonumu veriyorum kullanmasi icin.

Japonlar sey yapiyo, sifreli bisiklet kilidi alip, bavullarini/cantalarini yukaridaki demirlere
Sabitliyorlar. Aklinizda bulunsun. Uyuyacaginiz yollarda kullanilabilir.
  • kuehles blondes  (25.08.17 10:24:23)
yanınıza eser miktarda para alın ben 200 almıştım diye hatırlıyorum, tüm ödemeleri kredi kartıyla yapmaya çalışın. geniş aralıklarla bankamatiklerden çekebilirsiniz. ne kadar fazla para olursa o kadar rahat davranamaycaksınız.

  • syabk  (25.08.17 10:24:46)
boyna takılan asker cüzdanlarından almıştım ben. sorun yaşamamıştım ama hiç.

  • akatreil  (25.08.17 10:25:07)
Hemen bir Cepteteb ve Yapı Kredi hesabı açın. Her iki bankanında ücretsiz para çekebileceğiniz anlaşmalı bankaları var Avrupa'da. Onlara göre bir plan yapın. Teb'e euro olarak bile yatırabilirsiniz. Yapı Krediyi bilmiyorum. İnternet bankacılığı da kullanarak paranızı yönetebilir, ihtiyaç oldukça çekebilirsiniz.

  • tss  (25.08.17 10:37:44)
500 euro nedir yahu. koy cebine git.

  • burya  (25.08.17 10:56:54)