Kira depozito seneti ile ilgili (Çok acil cevap)

Arkadaşlar evimizi kiraya veriyoruz, depozito bedeli almayıp senet imzalatacağız depozito kadar tutarı yazıp. Yarın bir gün kiracı cıktıgında bu seneti işleme koyup paramızı kolay alabilir miyiz? Yoksa riskli birşey mi yapıyoruz?
Örneğin ben o hasarı vermedim eve ispatlanamaz diyip ödememe yolunu seçebilir mi?

yapar tabi. ayrıca binlerce çek/senet davası var çözülemeyen. 1 veya 2 kira depozito alın. eğer adamın durumu müsait değilse 3-4 ay içerisinde 2 kira depozito alınacaktır gibi bir şey yazabilirsiniz. yani mutlaka alın bence.

  • golgi aygıtı  (24.08.17 15:58:13)
senet alacaginiza adama yemin ettirin daha guvenli olur o derece. senet tam bir cop, ticaret de bile kullanilmiyor nerdeyse. ancak taraflar birbirini cok iyi tanirsa. kiracidan senet almakla baya saf bir davranis yapmis olursunuz

  • oscar  (24.08.17 17:09:26)
cevap belli ama ben de yazayim bir ev sahibi olarak
kural: 1 depozito+1 kirayi pesin veremiyecek adami hic eve sokma, yarin kiraya da takar, hatta mumkunse cift depozito veya kira al, adamin odeme gucunu/kabiliyetini test et

  • alttaraf  (24.08.17 19:05:29)