murat başoğlu olayı nedir

kardeşinin kızıyla mı yatmış sanırım.
neden bu olay bu kadar büyüdü?

yetişkin insanlar, mideleri kaldırıyorsa bize ne değil mi?

habercilik. önüne geçemiyorsun.

  • cahs  (24.08.17 03:11:32)
ben de az önce okudum ve öğrendim. konu "yetişkin insanlar" değil, ensest başlığında olduğu ve hatta muhtemelen pedofili içerdiği için büyümüş. eşinin de olayı sevgi ile kucaklaması tuzu biberi olmuş büyümenin.

  • nawar  (24.08.17 03:53:06)
pedofili ne alakadir anlamadim kadin 35 yasinda yahu. ne kadar bos insanlariz ya. 5000 entry yazilmis sozlukte. tartistikca boyut degistirebilecek bir konu da degil ki kardesim. insanlar ikiye ayrilmis durumda olur boyle seyler, "yetiskin insanlar" gozuyle bakanlar ve "oha ya olur mu oyle sey pis sapik" diye dusunenler var, bu kadar... konusarak nereye gideceksiniz anlamadim ki? sonuc yok yani.

  • bindokuzyuzkusur  (24.08.17 04:23:09)
Ensestin olayı bana göre, bir insanın karşı cinsteki insanlara bakışını yönetememesi meselesidir. Çünkü insan kime cinsel yakınlık duyacağının sınırlarını sağlıklı bir şekilde belirlemez ve bu sınırlara uymazsa, sonuç insan neslinin yok olmasına kadar gidebilir, çok net olarak da büyük hastalıklar ve engelli doğumlar oluşur.

Ensestin sapıklık olarak görülmesinin sebebi bu olsa gerek. Kaldı ki bana göre eşcinsellik de böyle. Ayrı konu.

Murat Başoğlu'nun kendi öz yeğenine cinsel yakınlık hissetmesi, kendini bu konuda eğitmediğini gösterir. Bu davranış, henüz neyin ne olduğunu bilmeyen ve doğruyu yanlışı ayırt edemeyen çocuklara, ergenlere ve gençlere kötü örnek olmuş durumda. Tartışma sürdükçe olay soğumuyor ve bu kötü örneklik gündemde kalmaya devam ediyor. Yani bu haber bana göre bir nevi toplum mühendisliği, algı operasyonu.

Herif ne yapmış ne etmiş gözümle görmedim, yeğenini de kendisini de karısını da tanımam. Üstelik müslümanım diyen kişinin bu olayla ilgili 4 şahit getirmesi gerekir ki fikir birliği sağlansın. Teknolojik imkanlara sahip fotoğraflama tekniği hiç de mantıklı ve yeterli delil değil. Kaldı ki ben fotolardaki hiçbir kadını birbirine benzetemedim bile.

Olay budur arkadaşım. Gündem olsun kafalar dağılsın enerjiler delta gibi dağınık aksın dikkatler alabildiğine yayılsın... bu. Bize ne lan?
  • yaren  (24.08.17 08:03:06)
iddia edilen doğru ise toplumun henüz alışmamış olduğu bir haramdır.
tepki verilmezse meşrulaşır.

olayları ferdi perspektifte, aile perspektifinde, toplum perspektifinde ve türkiye perspektifinde düşünmek gerekir.
bu olaya hangi açıdan bakarsan bak elinde kalır.

teyze kızı, hala kızı caiz,
yeğen ise haram. ikisinin bir tutulmama sebebi bu.
  • güneyli çocuk  (24.08.17 09:46:21 ~ 10:57:25)
birebir katılıyorum:
"yetişkin insanlar, mideleri kaldırıyorsa bize ne."

hayır adam türkiye'nin örnek aldığı liderlerinden biri falan olur anlarım. magazin programı sunucusuymuş. ünlü bile deği. bu olay olmasa kimse adını bile bilmeyecekti.

ama belki fotoğrafları görmüşsündür, görmediysen de twitter'dan murat başoğlu yazıp bir bak. benim fikrim fotoğraflar böyle pornografik olduğu için milletin bu kadar ilgisini çekti.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (24.08.17 10:11:23)
insanın amcasının oğluyla, halasının kızıyla evlenmesini doğal karşılıyorsak bu 10 kat daha doğal bir olay.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (24.08.17 10:26:38)
Ensest olduğu için toplum olarak buna tepki vermeliyiz. Biz tepki vermedikçe bunlar çoğalır.

  • peggy  (24.08.17 10:49:00)
olay ensest. ve iddiaya göre kız daha 15 yaşındayken başlıyor bu iş.

  • beyteper canavari  (24.08.17 10:59:34)
Evet maalesef doğu-orta doğu kafası bu. Zaten ramazan programından, çıkan tartışmalar ve fetvalara kadar bu coğrafyadaki müslümanların en büyük derdi kiminle yapabileceklerini öğrenme merakı olmuş. Kuranda da bununla ilgili ayetler olduğuna göre 1400 yıl önce de dertler ve merak aynıymış.

@bindokuzyuzkusur 15 yaşında başladığı söyleniyor. O yüzden pedofili

@yazar yazmaz yazan yazar amca oğlu, hala kızı dediğin şeyler, kuzen oluyor ve kuzenler kanunda yeri olan 1, 2 ve 3. derece akrabalar arasına girmiyor. Derece vermek istiyorsan 4. derece oluyor. Amca-yeğen ise 3. dereceden akrabalık oluyor. Nasıl 10 kat daha normal? Daha az olması lazım değil mi? Senin bu hesapla gidilecekse anne baba ve kardeş ile ensest bunlardan çok daha normal olmalı. Oysa kuzenler ile ilgili bir düzenleme yokken, 3. dereceden akrabalar ile ilişkiler dünyada bir çok ülkede (Batı Avrupa dahil) ensest kabul ediliyor ve suç kapsamına girebiliyor.
  • nawar  (24.08.17 14:59:08)
Ensest olayı toplumu parçalar.

Amca, Hala, Teyze, Dayı bunlar kardeş çocukları için birinci dereceden koruyucudur. Anne/babaya bir şey olursa, kardeşleri sahip çıkmalı, teyzesi/dayısı sahip çıkmalı, amcası/halası sahip çıkmalı, dedesi sahip çıkmalı çocuğa. Ensestin yolunu açarsanız, insanlar tabiatı gereği bunu istismar etmeye başlar. Aile kurumu dağılır.

Kuzenler arasında böyle bir durum yok. Ancak yine de uzak durulmasında fayda var.

.
  • kartallar yuksek ucar  (24.08.17 15:16:20 ~ 15:17:10)
cevabım tartışma başlatıcı diye silinmiş. gözden geçirip bir paragrafı çıkardım ve sorun olmadığına kanaat getirdim.

@kartallar yüksek uçar

ensest toplumu parçalar diye değil, en başta sağlıksız olduğu için yanlış.

biyoloji/fen derslerinde hepimiz gördük, akraba evliliği sonucu genetik hastalıklar çok daha sık görülmektedir. elbette her genetik bozukluğu olan birey akraba evliliğinden oldu diye bir şey yok ama neden akrabamla evlenip bunun olma ihtimalini yükselteyim ki.

enseste gelene kadar toplumu parçalayacak neler neler var. üstelik günümüzde ensest ilişkilerin hiç yaşanmadığı sözde düzgün ailelerde bile amcalar teyzeler birleşip yeğenlerin miraslarında hak iddia ediyor, kardeşlerin paralarına göz dikiyor, yok o tapu benim hakkımdı falan, burada bile kaç kere okumuşuzdur. böyle akraba olmaz olsun dedirtiyorlar. anneler babalar çocuklarını terk edip gidiyorlar. kardeşler birbirlerini öldürüyor kan davasına. tek sorun toplumu parçalamaksa bunlara da aynı tepkileri verelim o zaman. ama vermiyoruz, neden, çünkü işin içinde cinsellik yok. sevişme yok. bizim toplumda tabu olan şeyler yok. bu muratla yeğeni sırf seviştiler diye ilgimizi çekiyor.

bu tarz şeyler aile içi meselelelerdir, her aile kendi içinde değer yargılarına göre bir şeyler yaşar. olan biten de o aile içindeki bireyler dışında da kimseyi ilgilendirmez. kimi çiftler vardır, açık ilişki yaşarlar. adam gider başka kadınlarla yatar, kadın gider başka adamlarla. ve gayet de mutlu bir ailedirler. ha bana sorsalar çok yanlış derim ama onlar öyle istiyorsa ve mutlularsa bizi zerre kadadar ilgilendirmez. tıpkı bu muratla yeğeninin bizi ilgilendirmediği gibi.

bu kadar dedikoducu olmasak, biraz farklı gündemlerimiz de olsa keşke. sonra türkiye neden böyle rererö. bilim ve sanat alanlarında gelişmezsek, kafamızı anca onun bunun hakkında konuşmaya yorarsak rererö oluruz tabi.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (24.08.17 19:56:48)
yetişkin insanlar diyenlerin kızı olursa abileriyle sevişsin yarın bakalım kimler sevgiyle kucaklayacak.
gerçekten izlemek isterim.

  • hopp  (30.08.17 02:01:19)