Birisiyle gelecek planlamak istediginizi nasil anlarsiniz?

Sorum her kadinlara hem erkeklere

Ama genel olarak evlilik teklifini erkekler yaptigi icin asil sorum

1. O asamaya nasil geliyorsunuz? (kendiniz onceden mi istiyorsunuz yoksa hayatinizdaki kadin mi yonlendiriyor veya bir anda mi olusuyor kafanizda)
2. Ne etkili oluyor bu karari almanizda? (Hayatinizdaki kadinda gordugunuz ve evlenmeye karar vermenize neden olan ozellikler)
3. Iliskiye basladiktan ne kadar sure sonra evlenme teklifi ettiniz/etmeyi dusunursunuz?

o aşamaya henüz gelmedim ama gelirken dönmüşlüğüm olduğu için ben sebeplerimi yazayım;
konu artık evlilik olduğu için aşk, duygu vs.'den arındırıp düşündüğümde en önemli şeyler şunlar oluyor,
1. neye göre karar veriyor, seçimlerini nasıl yapıyor, olaylarda sebep-sonuç ilişkisi kurabiliyor mu
2. sorumluluk alabiliyor mu, yoksa genelde mağdur rolünde mi
3. boş muhabbeti güzel mi, yani dümdüz geyiği zevk veriyor mu
4. kendine dair hedefleri var mı, bunun için bir şey yapıyor mu
5. adam eksiltme özelliği var mı, manipülasyona açık mı
6. güven veriyor mu

28,e.
  • ilkot  (22.08.17 09:57:53)
1. Planlı da olabilir hayatın gidişi de o şekilde olabilir. Kendi hayatım ekseninde örnek verecek olursam öğrenciyken böyle bir düşüncem hiç yoktu. Ama okul bitti işe başladım ayrı yaşıyorum kendi içinde bir hayatım var. Sevdiğim de bir kadın var, özlüyorum, birlikte olmak istiyorum ama bakıyorum o ayrı evde yaşıyor ben ayrı evde. E o zaman hiçbir engel yokken neden ayrı ayrı evlerde yaşıyoruz ki düşündüm. (Gerçi şuan birtakım sorunlar neticesinde onun hakkında daha fazla böyle düşünmüyorum:)
2. Maddi olarak rahatlık bu kararı vermedeki en büyük etken. Her şeyi ne kadar minimize etsen de yine de güzel bir şey olsun istiyorsun. O yüzden maddi açıdan biraz elin rahat olursa kararı daha kolay alabilirsin. Kadına gelecek olursam benim beklentim mutlu olmak için koşullara bel bağlamaması, elindekiyle mutlu olmayı bilmesi. Ama bu demek değildir ki asalak bir yaşam sürülsün. Aksine hep çabalamalı ama bütün ömrünü hayalini kurduğu şeylere ulaşmaya çalışırken mutsuz olarak geçirmemeli.
3. Minimum 2 yıl sonunda evlenebilirim. Biraz detaycıyım, karşımdaki insanı tüm yönleriyle tanımak istiyorum. Daha kısa sürede tanıdığıma ikna olursam süre kısalabilir.
  • Nature Works  (22.08.17 10:03:35)
1- bence bu insanın kendisi ile ilgili. mantık olarak o noktaya gelmiş olmak gerekir. yoksa en harika kadın da çıksa karşına, değerlendirmeyebilirsin gelecek planlama yönünden.. yaşla, olgunlukla, ne istediğinle ilgili sanırım.
2- eğer ben evet evleneceğim dersem, hayatımdaki kadında bakacağım bazı temel seyler olur.
güzellik, cinsel cekicilik, geçmişinin kirli olmaması, egoist olmaması, çok çılgın bir tip olmaması, özünde feminist olmaması, manipülatif olmaması, beni kafalamaya çalışıyor olmadığını hissetmem, sorumluluk sahibi olması, sevgi dolu olması, sorunlu kişiliği ve ailesi olmaması, bana karşı aşırı olmasını istemesem de genelde anaç özelliklerinin olması, gençlik, doğurganlık, kanatlarımın altına girme hevesi, sohbetinden zevk alıyor olmam, uzun süreler beraber olmamın sıkmaması ve en önemlisi onu herkesten çok benim heyecanlandırıyor olduğumu gözlerinden görebiliyor olmam.
3- böyle bir sürem yok. yukarıda saydıklarımın bazılarını netleştirmek günler alırken bazıları için belki 1 yıl bile gerekebilir. yaşım küçük olmasa da biyolojik saatim olmadığı için zamanı dert etmiyorum.
  • twelfth  (22.08.17 11:32:03)
1)o aşamaya nasıl geldi bilmiyorum görünce evleneceğim kadın dedim.
3)2 ay sonra evlenme teklifi ettim

  • exodia  (23.08.17 14:41:17)