Tıpçı-dövüşçü-vücutçu arkadaşlara soru

Mesela sokak kavgasına girdik tamam mı. Adamın tam olarak neresine güçlü bir yumruk vurursam nefessiz bırakırım?

*nefessiz bırakmak dediysem de ölmesin, sadece 2-3 saniyeliğe hıık mıık falan diye ses çıkarsın

Oi Tsuki Chudan tekniğin adı. Araştırabilirsin. Göğüs kemiğinin tam altındaki bölge oluyor.

Not: Bir karateci...
  • dissendium  (21.08.17 20:57:56)
Gırtlak değil. Gırtlak öldürür. Can boğazdan gider.

  • Delay Fuze  (21.08.17 20:58:47)
Diyaframina

  • alperz  (21.08.17 21:12:41)
Nefessiz bırakmayı genişletip minimum birkaç saniye etkisiz hale getirmek olarak alıyorum ve cevap veriyorum. Çeneye yandan tekme yahut karaciğer diyafram civarına esnaf tekmesi.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (21.08.17 21:30:14)
ben eğer böyle çok pis dayak yiyeceğim bir durumla karşılaşırsam tek çare olan dirsekle boyna vurma metoduna başvuruyorum. ölüm riski de var ama dediğim gibi son çareyse böyle yapıyorum bazen tinerci veya bıçaklı tırrekler saldırabiliyor.

onun dışında genelde yandan dize tekme veya karaciğere yumruk her zaman işe yarıyor.
  • Tears of Devil  (21.08.17 23:20:45)
gogus bosluguna ama her zaman acikta olmaz, ozellikle dovus posturu alindiysa.

dirsek cok tehlikeli arkadaslar, okulda tahta kapiyi dirsek vurusuyla delen bir muay thaici arkadasim vardi. Baya saglam bir darbe indiriyor yani farkinda olmadan. Aman dikkat.
  • safepassage  (22.08.17 11:16:26)