Assassin creed filmi hakkında - spoiler

5 lira kampanyası vardı. Gideyim dedim bugün bu filme. hoşuma gitti. 8 verdim imbde

Oyunu pek oynamamıştım 10 yıl önce. O yüzden bilgim yok. Bİr kaç sorum var.

1- creed, islamdan da eski. Tapınakçılar gibi. Elma nasıl oldu da onların eline geçebildi? Niye islam liderini koruyorlar? Tapınakçılar islamcılara saldırdı genelde, onla ilgili sanırım değil mi. Onlar da mı müslüman yoksa, assasinler?

2- 1492de kolomb keşfe çıkıyor ve aynı yıl endülüslerin de son yılı oluyor tarihte. Filme göreyse elma yüzünden bu olaylar oldu o tarihte.

3- Eskiden elmayı alsalar genetik kodu bulup napabileceklerdi ki?

4- Mahkumlar, o yerde nasıl bir araya gelebiliyor ve niyeöldürmemişler eskileri, madem işe yaramıyorlar artık ve animustan bir sonuç çıkmadı?

5- Sofia pişman oldu babasına verdiğne ama sonra babası öldürükten sonra "geri getirin vs" triplerine girdi. Neden?

6- Ve niye babası ölürken bir şey yapmadı? ölmesini mi istedi?

film senaryo açısından çok boşluk bıraktı. oyunda -ve kitaplarda- apple genetik kod falan taşımaz. zaten 1492'de genetik kodu bulsa ne yapacaktı tapınakçılar? apple insanlardan önce dünya üzerinde yerleşmiş, teknolojik anlamda çok ileri bir uygarlığın ürünü: assassinscreed.wikia.com

hikaye biraz sümer mitolojisine benziyor. insanlar köle bir ırk olarak dizayn ediliyor. sümerde de tanrılar insanı çalıştırmak için yaratırlar mesela. apple'lar insanların beynini manipüle eden, büyüleyen şeyler. adem ve havva bu elmalardan birisini çalıp isyan başlatıyorlar vs vs

filmde sofia karakteri yazılamamış, hatta asıl elemanın babasına olan nefreti falan da temelsiz. yönetmen halbuki macbeth'i çok iyi yönetmişti.

oyunu oyna. ac 1 oyun zevki anlamında sıkıcı olsa da, senaryo anlamında en gizemlisi ve en çok bilgi verenidir. ac revelations'a kadar -o da dahil olmak üzre- ac tarihi hakkında bolca bilgi alıyorsun. sonraki black flag, rogue, unity, syndicate falan boş aksiyon oyunu.
  • dhadkan  (20.08.17 00:55:26)
assassin'ler müslüman değil bu arada. assassin'ler tarih boyunca pek çok kişi ve grupla ittifak kuruyor, lenin'le bile ittifak kuruyorlar. dinle falan bağları yok, nothing is true diyen adamların dinle bir alakası olamaz zaten.

  • dhadkan  (20.08.17 00:57:44)
Filmde tarafsız durmuş. hangisi haklı gibi bir şey göstemremiş ama asassinler daha iyi bir amaç uğruna dövüşüyor g,bi. diğerleri her ne kada barış diyorsa da. özgür iradeyi yok etmekle bunu sağlayacaklar.

assasinler nomralde öşldren katleden insanlar mı masumları?
  • Cursed Chico  (20.08.17 21:06:03)