Londra'da 2600 paund ile geçinme

Selamlar londra'da yaşayan ya da yaşamış sevgili duyurucular,

Geçenlerde bir iş teklifi kabul ettim, aylık net 2600 puanda geliyor elime geçecek para;

Bir süredir ev bakıyorum haliyle, şehirin göbeğinde yaşamak amacındayım. ev giderleri+ulaşım aylık 1600-1700 gidecek gibi. onun dışında da fazla giderim yok, sabah ve öğlen yemek zaten işyerinin açık mutfağı varmış. Yani elime 900-100 paund arası kalacak evi bu doğrultuda tutarsam.

Orada yaşayan iki arkadaşım aylık sabit giderler dışında 900-1000 paunda iyi yaşarsın dert etme diyorlar, ben bir de buradaki tecrübeli londralılara danışmak istedim.

Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, isteyen olursa geldiğime de arkadaş olmak isterim.

Oraya az gelebilir diyecektim ama yemek ücretsiz yenebiliyor yani öyle mi? Sadece akşam yemeği yiyeceksen evde yapsan baya ucuza çıkarsın. Kira ve yol 1600 mü ona iyi bak, sonra daha çok vermen gerekmesin. Gerçi ev mi oda mı ne arıyorsun bilmiyorum .

Ben 2015-16 arasında daha sakin bir şehirde yaşadım, öğrenciydim, kira dahil aylık 800-900 pounda fena olmayan şekilde yaşıyordum. Onlar hariç eline bu para kalıyorsa çok iyi bence. Zaten paranın alım gücü yüksek her şeye küçük küçük veriyorsun 900 deli para.
  • rodriguez2  (18.08.17 17:54:20)
@camussar

ict sanırım şirket içi transfer vizesi. benimki tier 2 olacak gibi gözüküyor, şirkete yeni giriyorum.

1300-1400 paunda paddington'da, camden'da falan evler var. central sayılır zaten, merkezde ev tutmak istiyorum.
  • alihoca  (18.08.17 18:04:57)
Çok imrendim valla, mutlu mesut yaşarsın inşallah :)

  • mezarkabul  (18.08.17 18:11:04)
@camussar

abi zaten ict olamaz sonuçta şirkete yeni başvuruyorum :)

tier 2 vasıflı işçi olacak olması lazım

@mezarkabul

teşekkürler, umarım sende yakında gelirsin!
  • alihoca  (18.08.17 18:17:37)