Ruhsat gelmedi hala?

ya arkadaşlar bir şey sorucam; 1 ayı geçti ve hala ruhsat gelmedi tarafıma. hala geçici ruhsatla takılyıorum ve bayram öncesi o araçla şehir dışına gidicez. başım derde girer diye tırsıyorum.

ruhsat otomatik olarak ikamete gönderiliyor, ben de gün içinde evde yokum haliyle.
her akşam eve geldiğimde "ptt acaba kağıt bıraktı mı" diye yokluyorum ama kesinlikle yok.

ben bunu nerden sorgulayacam?
ruhsat çıktı mı? çıktıysa gönderildi mi? gönderildiyse şuan nerede bekliyor diye nasıl öğrenicem?

noter satış kağıdın varsa sigorta yaptırdıysan 5 dk git trafikten çıkart ruhsatı. çok hızlı ve basit.

  • al basmadan donu var  (18.08.17 12:03:18)
öyle oluyor mu cidden bilmiyordum.

peki bunlar bana ruhsat gönderdiyse ve ptt bana not bırakmadıysa onun bilgisini nasıl alabilirim?
  • tchuck  (18.08.17 12:11:35)
geldiler ama bulamadılarsa muhtara bırakmışlardır. muhtara sorabilirsin.

  • nrmnm  (18.08.17 12:15:20)
ben de bekledim bekledim gelmedi.
Emniyete gittim, biz göndermiyoruz dedi.
5 dakikada çıkarttılar.
Normalde randevulu çalışıyorlar bu arada.
  • burfak  (18.08.17 17:24:21)
ya arkadaşlar yardımcı olabilecek biris ivar mı?

e-radndevu alırken hangi hizmeti seçmem gerekiyor? 2. el araç aldım;

<option value=""> --# YAPACAĞINIZ İŞLEMİ SEÇİNİZ #-- </option>
<option value="601">Faturalı ve Gümrük Şahadetnameli Araçların, Tahditli Ticari Araçlara Kayıt İşlemleri (Taksi,Minübüs,Dolmuş,Dolmuş Oto)</option>
<option value="602">Ticari Araç Değişikliği Başvuru İşlemleri (Taksi,Minübüs,Dolmuş,Dolmuş Oto)</option>
<option value="603">Noter Tarafından Satışı Yapılan Araçların, Tahditli Ticari Araçlara Kayıt İşlemleri (Taksi,Minübüs,Dolmuş,Dolmuş Oto)</option>
<option value="604">Yeni Kayıt İşlemleri</option>
<option value="605">Plaka Değişikliği İşlemi (Noter Tarafından Satışı Yapılan Araçlarda)</option>
<option value="606">Plaka Değişikliği İşlemi (Yerleşim Yeri Adresi Değişenler)</option>
<option value="607">İcra Daireleri,Vergi Daireleri,Tasiş Vb. Kurumlar Tarafından Yapılan Satışlar</option>
<option value="608">Veraset İntikali İşlemleri</option>
<option value="609">Haciz Kaldırma İşlemi</option>
<option value="610">Rehin Koyma İşlemi</option>
<option value="611">Rehin Kaldırma İşlemi</option>
<option value="612">Araçta Renk Değişikliği İşlemi</option>
<option value="613">Plaka Zayi İşlemi</option>
<option value="614">Plaka Tebdil (Yenileme) İşlemi</option>
<option value="615">Tescil Ve Trafik Belgesi Yenileme İşlemi</option>
<option value="616">Unvan, Ad, Soyadı Ve Adres Değişikliği İşlemi</option>
<option value="617">Tescil Ve Trafik Belgesi Zayi İşlemi</option>
<option value="618">“A” Geçici Trafik Belgesi </option>
<option value="619">“B” Geçici Trafik Belgesi </option>
<option value="620">“C” Geçici Trafik Belgesi </option>
<option value="621">“D” Geçici Trafik Belgesi </option>
<option value="622">Trafikten Çekme İşlemi</option>
<option value="623">Trafiğe Çıkarma İşlemi</option>
<option value="624">Noter Satışı Yoluyla Yapılan Motor Değişikliği</option>
<option value="625">Motor Değişimi (Gümrük Girişli) İşlemi</option>
<option value="626">Şase Değişimi İşlemi</option>
<option value="627">Hurda İşlemi</option>
<option value="628">Çalınan Araçlar İle İlgili İşlemler</option>
<option value="629">Bulunan Araçlar İle İlgili İşlemler</option>
<option value="630">Lpg Dönüşümü İşlemi</option>
<option value="631">İlişik Kesme İşlemi</option>
<option value="632">Belge Yenileme Ve Teknik Değişiklik İşlemleri</option>
<option value="633">Araç Logo İşlemleri</option>
<option value="634">Ticari Ve Yabancı Şahıs Araçlarının Normal Plakaya Dönüştürme İşlemi</option>
<option value="635">Özel Plaka İşlemleri(Ad, Soyad Veya Ticari Unvana Göre Verilecek Plakalar)</option>
<option value="636">Taksimetre Taktırma Ve İşletme İşlemleri</option>
<option value="637">Ticari Araç Reklam Yetki Ve İzin Belgesi İşlemleri</option>
<option value="638">Suriye Vatandaşları (SAA-SZZ) Plakalı Araçların Geçici Trafik Belgesi Yenileme İşlemi</option>
<option value="639">Okul-Personel Servisi Yeni Kayıt</option>
<option value="640">Okul-Personel Servisi Nakil İşlemleri</option>
  • tchuck  (02.10.17 16:57:27)