Terörist saldırıları neden Türkler yapmıyor?

Avrupa'daki terörist saldırılarının failleri neden müslüman türklerden çıkmıyor?

Genel olarak bakıldığında mağriplilerin ve Orta Doğuluların bu tür eylemlerde fazlasıyla temsil edildiğini görüyoruz. En son Barcelona saldırısının faili de Faslı çıktı. Almanya'da, Fransa'da, Hollanda'da milyonlarca müslüman Türk yaşıyor ve bunların çoğunluğu da muhafazakar, Reisçi insanlar. Ama bu tür eylemlerin altından çıkmıyorlar.

Türkiye'de gerçekten Islam anlayışı farklı da en kötü İslamcı bile "o kadar da" kötü değil mi?

o insanların tuzu kuru, kaybedecek çok şeyleri var. zaten türk tipi islamiyet ne cihat ne de din için başka türlü katliamı teşvik ediyor. bu fikirde olanlar elbet vardır, hatta belki direkt olarak o patlamaların başka kısımlarından sorumlulardır ama bu eylemleri yapanları seçmelerinin de bir stratejisi var diye düşünüyorum. günün birinde türkler teröristtir imajı yaratmak için bilhassa türklere yaptırmayı seçebilirler pek ala.

bir de bu insanlar islamı bir ideoloji olarak düşünmüyor, bir dhkpc'li ya da ışid'li gibi hayatlarını ideolojik, ülküleri güdüsünde yaşamıyorlar.
  • Bruce  (18.08.17 10:40:04 ~ 10:42:20)
türk tipi islamiyette cihat kavramı ağzına ampul sokmaktan ibaret olduğu için kimse yeltenmiyor. onun yerine ülkedeki aydınlara saldırmak ve haliyle tv lerde boy göstermek, ilk duruşmada aklanıp hayatına kaldığı yerden (doblosuyla) devam etmek varken, ve böyle bir durumda kahraman ilan edilip bir şekilde maaşa bağlanma şansı varken neden gidip zeka gerektiren işlere bulaşsınlar ki? o tip saldırıların hepsi zeka gerektiren, plan gerektiren işler. dolayısıyla pek cazip değil. bunu yapmak yerine git atatürk büstüne palayla saldır, tv ye çık, millet seni alkışlasın. kafir atatürk de vb vb... dünyanın adanası türkiye resmen lan.

  • Tears of Devil  (18.08.17 10:53:51)
Kuzey Afrika kökenli müslümanlarla Avrupa arasinda, sömürgecilige ve sömürgecilikten kurtulus savaslarina dayanan bir kan davasi var. Bu kan davasindan dolayi, bu ülkelerle aile bagi olan genç müslümanlar Avrupa toplumunda yer edinemiyorlar (iyi okullara girme, is bulma vs. konularinda) ve ufak tefek suçlardan hapse giriyorlar. Cihat ideolojisi "içerde" asilaniyor. "Cihat"a karismis Fransiz ve Belçika gençlerinin çok büyük bir çaogunlugu bu durumda. Türkiye kökenli göçmenlerde bu "kan davasi" yok. Türkiye kökenliler, "Reisci" olsunlar olmasinlar kendi içlerine kapanik yasiyorlar.

  • pinocchio  (18.08.17 11:39:24)
onlar yapıyor bizimkiler mağdur oluyor ama:)

  • nothing in my way  (18.08.17 12:04:33)
Işid amerikan menfaatlerine hizmet eden bir örgüt.

Bir ülke abd aleyhine bir karar alıyor, bir uygulama yapıyor, abd'nin istediğini yapmıyor. Bakıyorsunuz peşine bu tarz saldırılar oluyor. Cia elinde ne varsa onu kullanıyor.

.
  • kartallar yuksek ucar  (18.08.17 12:18:03)
İslamı kendisine göre yorumlayan bir çok fırka/mezhep var. Ehli sünnet vel cemaate bağlı dört mezhepten (hanefi şafii hanbeli maliki) birine samimi olarak bağlı ve doğru anlayan bir kimse bu tür terör faaliyetlerine girmez/giremez. Çünkü bunların fıkhına bakıldığında böyle olur olmaz gayri müslimlerin arasına girip kendini patlama, etrafı silahla tarama diye bir şey yok. Samimi bir müslümanın en fazla dikkat edeceği konulardan biri de gayri müslim de olsa onların haklarına girmemeyi onlara eziyet edilmemesi gerektiğini ve bunları yaptığında ahirette hesabının sorulacağını bilir. Fıkıh kitaplarında kul hakkı konularına bakabilirsiniz. Bu hususlar belirtilir. Evet biz türkler arasında da hanefi mezhebi yaygın olduğundan böyle kötü bir durum ortaya çıkmaz. Çünkü kişinin cihad adı altında bunun yapılmasını isteyen böyle bir emir yok.
İşte burada,
- biz sadece Kur'an-ı kerim e bakarız, diyenler ayetleri kendi kafalarına göre yorumlayıp fetva verdiklerinde bu tür kötü haberlerin duyulması da fazla zor olmuyor. Cihadı müslüman bir - devlet - belli hususlara göre yapar. Araştırabilirsiniz.
İslamı dünya da en iyi temsil eden Türkiye dir ve bu mirası en iyi şekilde korumaktadır.
  • 1adam  (18.08.17 14:57:40)