serviste hayatını kaybeden yavrucak

www.hurriyet.com.tr

bu nedir arkadaş ya insanın içi parçalanıyor yemin ederim.küçücük bir canın nasıl öldüğüne bakar mısınız? Allah kimseye göstermesin ailesine sabır versin.

şimdi 2 soru?

1- servis şoförü ihmalinden dolayı tutuklanmış ama servis annesi dedikleri kadın serbest kalmış. bu nasıl oluyor. asıl sorumlunun kadın olması gerekmiyor mu? şoför aracı sürmekle meşgul olması lazım. içerde çocuk kaldı mı kalmadı mı kadının kontrol etmesi gerekmiyor mu?

2- çocuk aynı koltuğunda ölü bulunmuş anladığımız kadarıyla. yani uyanamadan mı ölmüş? eğer öyleyse bu nasıl olmuş olabilir? o minibüste havasızlıktan ölüp kalmak için en az 5-6 gerekmez mi? bu sürede çocuk uyanmadı mı? sıcaktan oldu desek saat sabah 7.30, o da mantıklı gelmiyor sanki?

sizce nasıl olmuş olabilir?

şimdi tv de izledim, annem ağlıyor hüngür hüngür. emniyet kemeri takılıymış.

sorumluluk kısmı türkiyede bulunduğumuzdan dolayı yok. herhangi bir kağıt, görev bilinci, yapılması gerekenler, karşılıklı sorumluluklar vs imza falan ben hiç duymadım servis, servis annesi konusunda. çok üzüldüm. acil önlem alınması gerekiyor.

telefonları olsa unutmazlardı vicdansızlar.
  • hemsta  (17.08.17 13:32:50)
1-servis annesi yok diye biliyorum. zaten karı kocanın işlettiği bi anaokulmuş. olay ortaya çıkınca da önce öğretmenleri tehdit etmişler konuşmamaları için sonra da güvenlik kameralarını sökmüşler. sonrasında 19 yaşında bi öğretmen ifadesini değiştirip her şeyi anlatmış. olay da öyle çıkmış ortaya. aileye çocuğunuz bayıldı diyerek haber verilmiş ilk olarak.

2-çocuk 7 saat o araçta kalmış. yani 35 derece sıcağın altınca çok normal havasızlıktan ölmesi ki kaldı ki 3 yaşında çocuk.
  • rahat ya  (17.08.17 13:33:13)
cinayetten yargılanmalıdır.

  • smellofsoul  (17.08.17 13:59:34)
sözlükte ve burada birkaç başlığı açtım, yazdım yazdım sildim.

çocuk sabah uyuduysa sıcaklık iyice artana kadar oksijensizlikten yarı baygın hale gelmiş olabilir. sonrası oksijensizlik ve sıcakla bayılıp kalmış olabilir. servis annesi sorumlu olsa da ana sorumlu servis şoförüdür. her ikisinin de kontrol etmesi gerekiyor. sizin en kıymetliniz ama mafya bozuntusu servis şirketleri ve şoförlerine göre o çocuk aylık 100-200 tl'den başka bir şey değil. burada şoför anaokulu sahibiymiş, onlar için de çocuğu ticari meta olarak görenler de çok sayıd.

bunun yanı sıra 3 yaşındaki çocuk ana okuluna gelmezse öğretmeninin ailesi ile iletişime geçmesi gerekirdi.
  • altinci nesil caylak  (17.08.17 15:07:28)
İzmir orası, şu an çok sıcak zaten. Bir de arabada kapalı kaldığını düşünün, hava tükenene kadar sıvı kaybından gider zaten yavrucak. Yazık yazık içim yandı yavruya. Masum bir can. :(

  • old possum  (17.08.17 15:36:35)