Fala inanır mısınız?

Her zaman ya öyle saçma şey mi olur diyen biri olarak, bugün kendi çapında bir ünü olan birine fal baktırdım, daha doğrusu direkt telefonda görüştük ortada herhangi bir fal metaryali yok.

her şey olabilir, sıradan şeyler söylenebilir falan ama bu direkt nokta atışı yaptı.

son 10 gündür iş ile ilgili kafan çok karışık
başka bir yer var, ama maaş durumu falan resmen şimdikiyle aynı bu seni hayal kırıklığına uğratmış
bir marka görüyorum, sen de ismine aldanmışsın
oraya geçersen yolun uzuyor daha uzak falan gibi direkt nokta atışı şeyler dedi. oha lan acaba mı dedim.

siz nasıl bakıyorsunuz bu duruma, geldi mi başınıza böyle şeyler?

hayır. ve benzerlerine de inanmam. ben genel olarak inanmam.

  • qazaqwsx  (15.08.17 14:28:32)
  • mirty  (15.08.17 14:31:27)
İnanmam. Fal bilimsel açıklaması olan bir şey değil.

Michael Shermer'ın Why People Believe Weird Things diye bir kitabı var, okursanız siz de inanmazsınız bence. Kendisinin aynı konuda bir TED konuşması da var. Benim kendisini saçma bir şekilde seksi bulmam bir kenara, yazım dili vs de çok hoştur, yazılarını tavsiye ederim.
  • sopiro  (15.08.17 14:33:41)
arkadaşlar ben de inanmıyorum zaten; fakat ortada sizi hiç tanımayan biri var ve bu durumdan hiç bahsetmemişsiniz, nasıl direkt tak tak başlayıp bunları söyleyebilir, bunu merak ediyorum.

atmasyonun da bir sınırı var.
  • body electric  (15.08.17 14:37:38)
ama iş değişikliği vs gibi şeyler aşağı yukarı her insanın hayatında olan şeyler.
ülkenin durumu ortada, işinden endişe etmeyen var mı. Daha dikkatli bakarsanız, nokta atışı falan da yapmamış. Ha size der ki, "şu anda Arçelik'te makina mühendisi olarak çalışırken iş değiştirip Hitachi'nin denetim birimine girmek istiyorsunuz ama emin değilsiniz" o zaman -yine açıklanabilir- ama bir derece "helal olsun" denebilir. (Helal olsun iyi uydurdu, gibi.)

ben de yazayım buraya:
- bir bıkkınlık hissediyorsunuz, bir kaçıp gitme isteği var. Aslında çok daha uzağa gitmek istiyorsunuz plan yapıyorsunuz, ama kısa dönemde daha yakın yerlere yolculuklar görüyorum. İsminin içinde A olan bir yere gidebilirsiniz uzak ya da yakın.
  • sopiro  (15.08.17 14:41:43)
ben de inanmıyorum ama fal baktıran arkadaşlarım bakan kişinin bilmemesi gereken şeyleri, isimleri falan bildiğini söylüyor.
Bir program izlemiştim. Fal bakan kişi o kadar çok ayrıntı veriyordu ki, meğer baktıran kişilerin sosyal medya hesaplarını inceliyorlarmış. sonradan nasıl bildiklerini kişiye anlatıyorlardı.

  • betsy  (15.08.17 14:43:04)
bazıları insanı delirtircesine biliyor ona lafım yok,ben inanmak istemiyorum kısacası merak etmek istemiyorum.yoksa kötü şeyleri duyup kafada kurmak daha beter

  • mukon  (15.08.17 15:16:17)
Hayır.

  • hayirsiz  (15.08.17 15:50:53)
Hayır.

  • Adramelekhh  (15.08.17 16:12:02)
inanmam. inanan kişiyle de dalga geçerim, toplum içinde parmakla gösteririm.

  • zgrydn  (15.08.17 17:20:21)
hayir. (falsiz da kalmam? yoo oyle bir sey demedim)

  • disq  (15.08.17 17:34:41)
hayır. inanan kişinin de aptal olduğunu düşünürüm. eğer tek işim fal bakmak olsaydı, kişinin meşrebine, işine göre yorum yapmak pek de zor olmazdı sanırım.

  • sporty  (15.08.17 18:00:55 ~ 18:07:31)
hayır

  • pinkpeony  (15.08.17 18:03:36)