kimlere 100 lira borç verirsiniz?

aşağılardaki duyurulardan birinde 100 lira isteyen kişiye hiç duyurusu, entry'si, cevabı olmadığı yani buralarda hiç tanınmadığı için güvenilmemiş.

peki buralarda kimlere güvenip 100 lira borç verirsiniz? bana verecek var mıdır? merak ettim.

yemek ısmarlardım mesela. çay, kahve ve param olursa bira :P yeterince param olsa 100 tl de verebilirdim. borç ya da öylesine.

ama... (git: www.google.com.tr
  • runagain  (13.08.17 23:24:46)
ilk defa cevaplarda kendi nickimi arıyom.

ben olsam cesarioya borç verirdim
  • kosun lan mevzu var  (13.08.17 23:30:13 ~ 23:30:36)
Ben runagain'e veririm.

  • eazy  (13.08.17 23:31:44)
duyurudan kimseyle pek samimi olmadığım için kimseye borç vermem. açıkçası tanıdığım insana da borç vermeyi sevmem. bu konuda mottom :"borç verip kötü olacağına vermeyip kötü ol" dur

  • burya  (13.08.17 23:32:39)
der meister, aychovski, compumaster(istemez ama^^),fraise, tuborg yesili, basond/duyond çifti, devorgilla/kaymaktutmayan çifti, battal gemalmaz. ama 100tl'den fazla vermem aşsşdld

  • sta  (13.08.17 23:36:20 ~ 23:40:40)
Buralarda sevdiğim bikaç isim var, onlara veririm.

Meister denmiş zaten, sonra fraise, lesmiserables, kobuzchu kiz, basond, kuehles blondes. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Sana vermem, nickini ilk kez gördüm.
  • buff  (13.08.17 23:38:43 ~ 23:41:05)
Sevgilim burada. Her seyimi verirdim.

  • Traveller  (13.08.17 23:41:55)
tanımadığım adama borç vermem, borç'u da beni üzmeyecek kadar ise veririm geri gelirse ne ala, geri gelmiyor ama hiç.

gerçi rakamsal olarak; yabancı birine borç vermek/iyilik yapmak tanıdığın birine yapmaktan daha güvenli zira tanıdığınız kişi sizi sallamama yapabilir ama tanımadğınız kişi kendisini kötü göstermemek için güveni boşa çıkartmaz

edit: şimdi cevapların hepsini okudumda aychovski'ye borç olarak değil ama veririm 100 lira, detaylı ve güzel cevapları oluyor, edindiğim bilgiler işe yarayan şeyler.
  • selam  (13.08.17 23:49:14 ~ 23:52:30)
isim onemli olmaksizin bir kac kisiye bahsettigin meblagda yardimci oldum.yemek gonderdigim bir kac kiside oldu.ogrenci agirlikli bir yer burasi ve ihtiyaclari olabiliyor.cok desmeye gerek duymam,henuz suistimal oldugunu dusundugum bir durumla karsilasmadim,oyle de olsa umursamam.
Bayagi bir sey satin aldim buradan,biletten,muzik aletine,dersten kitaba,telefon kaydi ozellikle.onda da gayet duzgun arkadaslarla karsilastim.
Birisinede arabami vermistim bir gunlugune.
  • duptıs  (13.08.17 23:52:11)
bana gönderen olmuştu. 100 tl. sonrasında ödemiştim. gülsenhas mıydı neydi nicki. buralardaysa ve okuyorsa tekrar sağolsun. birisi de 200 tl göndermişti. onun nickini hatırlayamadım. o da sağolsun.
kitap gönderen de olmuştu.
Benim gönderdiğim olmadı. Yılbaşı hediyesi ve kitap haricinde tl olarak yollamadım kimseye.. nick olarak çok bakmam ben de hiç duyurusu entrysi yoksa ben de vermezdim muhtemelen.
  • cahs  (14.08.17 00:27:22)
aychovski'ye varımı yoğumu, ne isterse veririm.

  • norek  (14.08.17 01:03:09)
Laflamışlığımız olan, muhabbetim olan kişilere veririm. Nick'ini çok iyi tabıyorsam, "Kaç yıldır burada, bizim mahalleli" dediğim bir kişiye verebilirim. Kötü durumda ikna olduğum birine verebilirim.

  • aychovsky  (14.08.17 01:32:24)
borç vermektense bişeyler hediye etmeyi ya da ihtiyacı olan birşeyi almayı tercih ederim.

  • yüzyıllık yalnızlık  (14.08.17 02:03:28)
yüz yüze görüşüp güven duyduğum birisi ise veririm
yoksa hiç vermem.

ama yemek falan ısmarlarım o sıkıntı değil.
  • basond  (14.08.17 02:32:16)
kargn ve Ufuk'a verirdim. borç vermem için sevgi de duymam gerek. yoksa güvenilir olduğunu düşündüğüm başka insanlar da var duyuru'da. godoşu beklerken, maleficent, tepedeki psychedelic adam, candanag falan güvendiğim insanlar.
pozisyonum iyi olsa size de verirdim. traveller'a verdiğiniz bir cevaba çok gülmüştüm. "bir kerelik 100 liram gitsin gidecekse" diyebilirdim.

  • misterturist  (14.08.17 03:05:49 ~ 03:11:28)