Evi toparlayacak biri

selam arkadaşlar haftada 2 veya 3 gün gelip; evi toparlayacak, bulaşıkları çamaşırları vs. yıkayıp ütüleyecek. (biriktiyse) kısaca biz evde yokken evin sağını solunu toparlayacak birisi lazım bize.

ev genel temizliği umurumda değil, zaten bi paspasla 30 dakikalık iş maksimum. bana sürekli arkamızı toplayacak biri lazım. o daha önemli. giysileri yıkasın ütülesin, temizlemeye üşendiğimiz bulaşıkları makinaya atsın rafa dizsin bilmem ne. belki 1 gün yemek de yapabilir ama çok şart değil.

böyle birini nasıl bulabilirim?
ve aşağı yukarı maliyeti ne olur?

şişli mecidiyeköy civarında arıyorum bu arada.

ben gelip 6-8 saat çalışsın demiyorum. gelsin istiyorsa 1 saatte bitirsin işini umurumda değil.

Armut.com

  • bass solo take one  (13.08.17 21:06:53)
Haftada bir yarim gun gelecek birisini bulabilirsiniz mesela. Toz alir, siler, supurur, utu yapar gider. 80 liradan 320 lira yapar aylik maliyeti. Diger turlu iserseniz yarim gun parasi ister yine pek de farki olmadan fazla para cikar cepten. Programlari cok dolu oluyor, bulmak icin komsulariniza gelen kadinlari sorabilirsiniz.

  • cilekli pasta  (13.08.17 21:13:17)
kakao'ya katılıyorum
çok şanslıysanız ve türk olmayan öğrenci filan bir kız bulursanız -onların iş ahlakı oluyor- belki
değilse temizliğe gelen kadınlar %99 sizi suistimal ederler
daha "iş tanımı belli" birini bulmaya çalışın
atıyorum hafta bir yarım gün geldiğinde ütü yapılacak, bulaşıklar kaldırılacak
bir diğer geldiğinde yemek yapılacak, ev süpürülüp tozu alınacak filan gibi
böyle listeli sıralı iş tanımı olmazsa hele siz de evde yoksanız onun geldiği saatlerde, hiç bir işi yaptıramazsınız, sürekli de mırın kırın eder.

kuznenimin vardı böyle bir kadın, kocası işsiz kadının güya ihtiyacı var, parasını fazla fazla veriyordu
benim -habersiz şekilde- kuznde kalmam gerekti. sabah herkes işe gidiyor, kadın geliyordu
ben de -habersiz eve gittim, kuzenin iş yerine uğrayıp anahtar aldım- eve bir geldim kadının tüm sülale kuzenlerde :)
toplamış gün yapıyordu.
  • niye ama  (13.08.17 21:18:07)
mutlubiev.com

siteden secerek istediğiniz hizmet türünü bulamazsınız ama telefon acıp özel olarak isteklerinizi soyleyip fiyat alabilirsiniz.

ben bir kaç kere burdan temizlik aldım. memnun kaldım epeyce. zaten memnun kalmasazsanız da hiç bıdı bıdı etmeden ya para iadesi yapıyorlar ya da tekrar temizliyorlar. ben banyoyu beğenmemiştim mesela, telefonda söyledim, hemen yarın yeniden temizletelim dediler.uğraşcak vakit yoktu, bir sonrakine yarı fiyat verdiler.
  • halanne  (13.08.17 22:50:23)