askerlik sorusu (yerim belli olmuşken tecil yapabilir miyim)

lisans mezunuyum. 30 eylül'de tecil bitiyor. kasım celbine tabiyim.

1- ağustos sonu/eylül gibi şubeye başvurup askerlik işlemlerine başlasam, beni şubat celbine atar mı?

2- şubat celbine attı diyelim, vakit yaklaştı hangi sınıf ve yerim belli oldu... ben bahar dönemi bi yüksek lisans programına katılsam yeniden tecil yaptırabilir miyim?

teşekkürler.

Hayır.

  • goodz  (12.08.17 20:46:29)
işlemlere başladıktan sonra yapabiliyorsun sanırım. ben bakaya iken bakayalığımı kaldırmak için işlemleri başlatmıştım sonra hemen mastera kayıt olup tecil ettirmiştim. ama benim durumum resmi olarak ne oluyor bilmiyorum. yerim belli olmuş muydu hiç hatırlamıyorum.

  • argent dawn  (12.08.17 21:16:44 ~ 21:17:02)
kasıma tâbi isen şubatta gidebilmek için bakaya olman lazım büyük ihtimalle. yüksek lisans programına kayıt için askerlik durum belgesi istiyorlar, dolayısıyla

üzülme tertip, aynı yere düşeriz belki +1.
  • ben demistim zaten  (12.08.17 22:07:14 ~ 22:07:56)
kasım celbine tabiysen işlem yaptırmazsan bakaya kalırsın şubat celbine atar direk.

işlem yaptırmana gerek yok.

aralık gibi git şubat celbine tabi ol bakaya cezanı öde(300 kusur tl.)

ocak gibi edevletten belli olur askerlik tipi (kısa uzun) ve yeri.

eline şubatta kadar tecil belgesi verirler o belge ile ocak ayında açılacak bahar dönemi yüksek lisanslarından birine kaydol.

Yeniden tecili olursun böylece.

~~dikkat et ocak ayı içinde sonuçları açıklanacak yl bulmaya çalış. iki kere bakaya kalmamaya çalış yani şimdi gidip kasım celbine tabi olursan ve gitmezsen şubat celbi için tecil belgesi vermeyebilirler. onun için hiç işlem yaptırma aralıkta git.

~~samsun,bülen ecevit gibi ünilerin yl takip et özel ünilere para bayılma.
  • mrthany  (12.08.17 22:21:42 ~ 22:25:11)
Yeriniz belli olduktan sonra tecil yaptırabilirsiniz. Ben üniversite tecilimi bozdurmuştum askere gitmek için, yerim açıklandıktan sonra gidip tecil ettirdim tekrar.

  • jorah the andal  (13.08.17 09:23:54)