istifa edeceğim

sevgili duyuru. birazdan istifamı vereceğim, bu işler nasıl olur ilk ne yapmam lazım dilekçe mi hazırlamam lazım? hazırladıktan sonra ilk müdürümle mi konuşmam lazım usül olarak? en acilinden anlatabilirseniz deneyimlerinizi... sağolun şimdiden.

Bence şöyle yap; İK'ya git. "İstifamı vereceğim, dilekçe taslağınız var mı?" diye sor. Eğer yoksa Google'dan kendin bulabilirsin. O dilekçeyi doldurup müdürüne götür. Uygundur diye imzalasın. İK'ya geri götür ve çıkış işlemlerine başlasınlar.

  • himmet dayi  (11.08.17 12:53:22 ~ 12:53:35)
önce birim müdürüne söyle, sonra o ik'yı arar, ik dilekçeni almak ve diğer işlemler için seni çağırır.

  • Bruce  (11.08.17 12:53:32)
Öyle pat diye istifa edip gidemezsin zaten. Önce ihbar süren var. İşyerine ben istifa ediyorum deidğinde belli süre çalışman kanuni olarak zorunlu. Ama şirket isterse çalıştırmaya da bilir. İhbar süresi ve istifa diye google da arat.

Çok da kasma kendini. Ticari bir ilişki içindesiniz sonuçta ve belli ki mutlu seğilsin.
  • ysfhc  (11.08.17 12:54:33)
Umarım istifanı verir vermez çıkmayı düşünmüyorsundur çünkü "ihbar süresi" diye bir şey var. İK seni yönlendirecektir.

  • shangrilla  (11.08.17 12:54:43)
Dur derlerse ben tazminat öder çıkarım en fazla ya da bu ayki alacağımı bırakırım zaten isterlerse 1 hafta durqcağımı söyleyeceğim

  • patos64  (11.08.17 13:07:36)
Usül olarak müdürünle konuşman lazım. Müdürün bu istifana sebep kişi ise direkt IKya gidebilirsin. Onlar da sana önce sorunu anlat derler. Sonra dilekçeyi onlar hazırlayıp bir imza alırlar.

İstifa etmek istedikten sonra ihbar süresini anlaşabilirsin. Belki ihbar süresince doktor raporu alıp gitmeyebilirsin.
  • maymuncuq  (11.08.17 13:09:00)
Bu arada, birikmiş iznin varsa ihbar süresinde kullanabileceğini unutma. İş arama izni ile birleştirince 15 gün havadan alınan maaşa dönüşebiliyor.

  • babilbaligi  (11.08.17 13:16:47)
Kac yil calistin once onu soyle ona gore ihbar sureni ve her gun hakkin olan is arama sureni hesaplayalim.

  • ykyt  (11.08.17 13:29:22)
@maymuncuq ihbar suresinde alinan doktor raporu ihbar suresinden sayilmiyor. Alinan izin kadar tamamlamasi gerekiyor.

  • ykyt  (11.08.17 13:30:32)
@babilbaligi izinler ihbar suresinden kullanilamaz. Ancak isyeri ile anlasip ihbar suresini kisaltabilir ve izin parasini ayrica nakit olarak gunluk brut ucretten alabilir.

  • ykyt  (11.08.17 13:31:37)
1 yıl oldu, zorluk çıkarmazlar gibi ama en kötü tazminat öder çıkarım. Çünkü 21 inde başlayacağım bir iş buldum.

  • patos64  (11.08.17 14:06:49)
1 yil icin 4 hafta ihbar suren var. Haftaya 5 gun calisma saati de 9 saat dedigimizde haftada 10 saat 4 gunde 40 saat 40/9:4,5 gun is arama sureniz var bunu 1 hafta diyebiliriz. İs arama surenizi istifa dilekcenizde ihbar suresinin sonunda kullanacaginizi yazmak zorundasiniz.bu durumda zorunlu ihbar suresi 3 haftaya duser. Anlasmaya calisin ama olmazsa 1 hafta da kendiniz calisacaginizi soylediniz. 3 haftalik brut maastan ihbar tazm oder cikarsiniz.

  • ykyt  (11.08.17 14:17:22)
Mobildeyim duzeltemiyorum. En son 3 haftayi duzeltiyorum: 2 haftalik tazm odersiniz o kadar.

  • ykyt  (11.08.17 14:18:30)
@ykyt: ihbar süresini çalışırken (varsa) birikmiş yıllık izin kullanamadığımızın kaynağı var mı?

  • babilbaligi  (12.08.17 13:47:50)