aliexpress gümrük işlemleri başlatıldı bildirimi

75 dolara aksiyon kamerası almıştım. satıcıya 30 dolar altı yaz dedim tamam dedi. şimdi kargo hareketlerinde bu yazıyor. gümrük vergisi mi girdi yani nedir olay?

henüz değil.

  • inannas jofn  (11.08.17 02:00:30)
belki 100. alışverişim ama ilk kez böyle bir bildirim görüyorum. kesin bir şey diyemez miyiz?

  • yazar yazmaz yazan yazar  (11.08.17 02:01:19)
takip kodunuzu paylaşın bence, bi bakılsın derim.

  • inannas jofn  (11.08.17 02:02:14)
Diğer resmi de ekledim. "Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı" yazıyor. gümrükten geçmiş yarın da elimde olur muhtemelen. Vergi çıktı mı acaba?

Önceki ürünlerin ptt kargo takiplerine baktım da aynı bildirimler çıkmış hep ya. Umarım bu da aynı şekilde gelir.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (11.08.17 02:10:28 ~ 02:13:45)
ptt kargo takibinde kocaman yazıyor zaten sanırım kör oldum ya.

Gümrük Vergisi : 0.0 TL
Damga Vergisi : 0.0 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti : 0.0 TL
Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
TOPLAM : 0.0 TL

Vergi falan yok yani oh be :)
  • yazar yazmaz yazan yazar  (11.08.17 02:25:39)
bu iş malesef lokal posta dağıtım merkezinize geldiğinde belli oluyor. heyecanlanmayın derim bu 0 TL'lere ancak vergi istemeyecekler muhtemelen.

  • inannas jofn  (11.08.17 02:44:35)
Daha önce vergi ödeyip aldığım bi ürün oldu, yurtdışı geliş kaydı yapıldı kısmından sonra aynı gün ptt işyerinde bekliyor diye yazdılar. Bunda öyle bi şey gözükmüyor, o yüzden bence de ödemeyeceksin.

  • ekaterina  (11.08.17 05:16:37)
Daha önce biri hediye gönderdi almanyadan gümrük ücreti geçirdiler bi güzel 0 yazanlara inanma o yüzden:d

  • England  (11.08.17 09:28:39)
benim hatun gümrük muayene memuru. her hafta düzenli olarak ptt ye gidip yurtdışından gelen kargoları inceliyor. fiyat aklına yatmazsa vergi çıkarıyor. yani üstünde yazana çok takılma. gümrükten geçmesi önemli olan :)

  • al basmadan donu var  (11.08.17 11:21:02)
an itibariyle geldi. 30 dolar ve web camera olarak yazmış üstüne sağ olsun. herhangi bir ücret ödemedim.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (14.08.17 14:20:55)