Neden isyan etmiyor insanlar

2 sene civarı sonrasında İstanbul da tramvaya bindim Kabataş tarafına , heryer Arap , içerde bağıran enikler, yolda gördüğüm Arapça tabelalar.

Bu insanların haysiyeti şerefi yok mu neden insanlar isyan etmiyor, Daha ucuza çalışıyorlar, kiralar pahalandi, işleri ellerinden alındı Vs.

Bu halk gavat mı

büyük oyunu görüyorlar da ondsn susuyorlar

  • oscar  (05.08.17 22:42:30)
kurbağalar yavaş yavaş ısıtılır. henüz pişmediler.

  • bana her yer cehennem  (05.08.17 23:01:09)
Gemüt bu halk ondan. O tramvayı yolu uzatmak uğruna kullanırdım hep. Etrafı izlemek inanılmaz keyif verirdi. Karaköy köprüsünden yürürdüm, balık ekmek yerdim, mısır çarşısından lokum tadım günleri yapardım hey gidi. Şimdi hiçbirini yapasım gelmiyor. Sanki yerimden yurdumdan edilmiş gibi hissediyorum. İşgaldeyiz gibi geliyor. Kimsenin umrunda değil. Esnaf parayı seçti işte.

  • hemsta  (05.08.17 23:05:23)
geçen 1 günlüğüne gittim, boş zamanda dolaşayım dedim. taksi durağında arapça konuşulması, simitçinin bana türkçe sonraki müşteriye arapça konuşması, belediye işçilerinin suriyeli olması (taşeron) bana garip geldi. daha doğrusu olabilir bunlar ama insanlar entegre/asimile edilmedi, ülke asimile oldu.

  • logisticsmanager  (06.08.17 00:03:16)
isyan hayat boyunca bir iki kez olur. hergün isyan etmeye kimsenin gücü yetmez diye düşünüyorum. yolunda gitmeyen o kadar çok şey var ki. hangi birine isyan edelim. bi de öğrenilmiş çaresizlik var tabi.

  • sttc  (06.08.17 00:58:08)
Sanirim Turkler icerisinde buyukce bir grup dinle alakasi olmadan Arap hayrani. Neresine hayran oluyorlar bilmiyorum ama Islam'dan cok Arap kulturunu aliyorlar.

  • Traveller  (06.08.17 09:51:13)