Topukluyla Araba Sürmek

Merhabalar, boyum 1.60 olduğu için debriyaj konusunda bir hayli sıkıntı yaşıyorum. Topukluyla araba süremez miyim? Bunu deneyenler tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Sıkıntılı olur. Ayrıca topuğu kırma ihtimalin de yüksek.
Onun yerine arabada düz sandalet bulundur, direksiyona geçince hemen ayağına geçirirsin.

  • cakabo  (04.08.17 14:57:10)
Topukluyla tehlikeli olur. Koltuk ve dirensiyon en yakındayken de mi sıkıntı oluyor? Ona rağmen oluyorsa, belki pedalın üstünde bir parça takılıp halledilebilinir.

edit: varmış zaten öyle bir şey.
cfc7329ad537523a5de1-b21544d490ba797ec9de9d17e947de3d.ssl.cf1.rackcdn.com
  • reactionic  (04.08.17 15:01:19 ~ 15:04:13)
Benzer sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Çareyi koltuğu en öne çekip altıma yastık koymakta buldum.
Topuklu oraya buraya takılan, arabada basaken refleks süresini geciktiren bir şey. Topuklarla pedalı hissetmek zorlaşıyor ve gazı hissedemezsen hızlı gitme veya duruma göre arabayı hoplatma durumları olabiliyor. Yani, 13 cm'lik topukla da kullanabilen var ama bende topuk fazla yüksek olursa arabayı hissetmemde sorun oluyor.

İnce topuk değil de, apartman/platform topukla yetişilip hissedilebilir belki. Ü
  • aychovsky  (04.08.17 15:05:28)
Bir tek ben sorun yaşamıyorum galiba, daha az konforlu olsa da gayet kullanabiliyorum. Ama çok ince topukla kullanmadım

  • mezzosprite  (04.08.17 16:23:43)
Ben topuklu giydigim zaman -ki nerdeyse hergun- arabamin icinde bulundurdugum bir numara buyuk babetlerimi giyiyorum. Inmeden de cikariyorum. Kimseye gorunmeden halletmis oluyorum.

Usenip topuklu ile denedim ama ayagim ile pedal arasinda birsey oldugu icin ne kadar basiyorum tam anlamiyorum. Surusumu etkiliyor yani.

Babetleri arabaya 'buyuk geliyo yedek bulunsun'arabada diye koymustum,simdi buyuk olmasi giy-cikar acisindan kolaylik oldu
  • my pink  (04.08.17 16:29:58)
Kullanma.

  • kirmizipilotkalem  (04.08.17 16:41:48)
Çok zor.
Ben adaylara özellikle söylerim topuklu giymeyin diye.
Aktif olarak araba kullanan kuzenim bile ilk iki yıl arabasında ayrı ayakkabı tuttu. Daha sonra yavaş yavaş başladı.
Özellikle öğrenme aşamasında rahat şeyler giyilmesi çok daha iyi olur.
  • mutekebbir  (04.08.17 16:48:58)