Smart watch olayı

Bu akılli saat olayıni pek anlamıyorum.Neler yapılabiliyor bu aletlerle tam olarak.Tele gelen mesajlari görüntüledigi ve adimsayar olarak kullanılabilceğini biliyorum bir tek. Apple watch veya samsung gear watch mesela,alsam neleri degistirir hayatımda?Daha ucuz olanlar nasil? Kısacası bu konuda ne biliyorsunuz?

Cop gadget.

  • duptıs  (03.08.17 01:09:23)
Ben 100 liralık xiaomi miband 2 kullanıyorum,renksiz küçük sayılabilecek ekranı var.Ekranın üstündeki dokunmatik bölüme tıklayınca saati görebiliyorum,tekrar dokunduğumda attığım adım,kat ettiğim mesafeyi görebiliyorum,nabız ölçme de var pek sağlıklı çalışmasa da.Sadece titreşim özelliği var ve android telefonuna uygulamasını indirip uygulamaları seçtiğinde(örneğin sms,whatsapp ya da arama ) bileklik titreyerek sana uyarı veriyor.Apple watch'ta örneğin açıp konuşabiliyosun ya da cevap atabiliyosun.Ayrıca apple watch'ta saat'i özelleştirme seçenekleri var ve baya zengin içeriği.

Şöyle de bir durum var bileklikten konuşurum diye telefonun bluetooth'unu açarsan şarjının ne kadar kısa zamanda biteceğini düşünebilirsin, o yüzden bu özellik çok efektif değil bence.

Neyse kısacası bence ucuzlardan al ve dene. Beğenip daha iyisini istersen sonra apple'a vs geçersin.
  • semtimizherseyimiz  (03.08.17 01:43:06 ~ 01:45:45)
apple watch 2 kullanıyorum, önce max 500-600 liralık (fitbit ya da garmin) alıp etkin şekilde kullanıyorsan apple'a 1600 tl verebilirsin. ben parasının karşılığını pek verdiğini düşünmüyorum.

  • kayranin kedisi  (03.08.17 03:34:55)