gelin çiçeği, aksesuar ve benzeri.

öncelikle gelin çiçeği için 'bir tane de yapay alıp, onu atacağım' diyenler olmuş da 'ne gerek var?' diye düşündüm. canlı çiçeği kurutup saklıyorlar mı, ne yapıyorlar? düğün denizli'de, bir önceki gün çiçekçiye gidip hazırlatsak olur mu ki? 300-400 lira yazanlar olmuş, o parayı veresim yok açıkçası.

sonrasında kına gecesinde bindallı giyeceğim fakat klasik bir şey değil, mavili turuncu hint kıyafetlerine benzeyen bir şey. boynuma takmak için bir kolye alalım diyorum ama nasıl bir şey olsun bilemedim. bir de düğün günü için saç aksesuarına ihtiyacım var, istanbul'da nereye bakayım? kadıköy taraflarında var mıdır ki?

300-400 yine iyi, 700-1000 falan gördüm ben. denizli'de piyasa daha düşüktür diye tahmin ediyorum, ben de çiçekçide yaptırmayı düşünüyorum. max 150 liraya halledebilirsin. www.marmaracicek.com www.luccacicek.com.tr

bindallı yeterince hareketli ışıltılı kendini gösteren bir kıyafet oluyor, tavsiyem takı takmaman.

saç aksesuarları gelinlikçilerde bulunuyor, onlara sorabilirsin. sakın bağdat caddesinden falan bakma, 20-30 liraya alabileceğin saç aksesuarlarına 150-200 lira fiyat biçiyorlar.
  • sedat peker in yegeni  (02.08.17 13:47:49 ~ 13:48:01)
Ben canlı yaptırıp kuruttup, şimdi saklıyorum. 200 TL'ye yaptırmıştım İzmir'de.

Kolye bence fazla gelir ya, ben olsam takmazdım sanırım. Saç aksesuarları Eminönü'nde ucuz ve bol çeşit bulursun.
  • peggy  (02.08.17 13:55:23)
bu düğün işlerinde "ne gerek var" skalası geniş. keyfinize göre, hiçbir şeye de gerek olmayabilir. bir belediyeye gidip, çaycıyla temizlikçiyi şahit yapıp nikahı kıyıp çıkabilirsiniz, hiçbir şeye gerek olmaz.
tek düğün yapanlar ayrı ayrı bir yapay bir gerçek alıyorlar mı bilmiyorum. genellikle 2 ayrı yerde düğün olduğu için ilk düğünde yapay alıp onu atıyorlar- diye biliyorum. gerçek olan sonraki düğüne kalıyor.
kolye değil de boyunluk (adı boyunluk değildir muhtemelen de daha yukarıda duran gerdana fazla inmeyen , gümüş türü takılar var) takabilirsin bindallıdan kolye fazla görünmez, görünse de renkler arasında seçilmeyebilir.
  • niye ama  (02.08.17 14:35:15)
Gelin çiçeklerine bir şey sıkıp başaşağı, bir yere temas etmeyecek şekilde asılı olarak kurutuyorlar. Bildiğiniz yapay çiçek gibi oluyor, yıllarca dayanıyor. Öyle bir dekorasyon unsuru olarak kullanabilirsiniz.

Ha lüzumu var mı? Bence yok. Gerçek çiçek olsun, ya konuklara ya çöpe atın gitsin sonra da.
  • sopiro  (02.08.17 15:12:10)