fiesta, fabia, i20, rio arasından hangisi?

skoda fabia 1.0 dsg tsi 110bg
kia rio 1.4 100bg
hyundai i20 active 1.4 100bg
ford fiesta 1.6 110bg

arabadan beklentilerim, otobanda ve iki yönlü yollarda ağır arabaları sollarken sıkıntı yaratmasın, kasisli yollarda arabaya zarar vermesin, bahçeşehir gibi yerlerde yokuş performansı sırıtmasın. ilk arabam olacak ve araba kullanmaya yeni başladım, bunun nasıl bir etkisi olur bilmiyorum ama sanıyorum dayanıklılığı falan daha iyi olması gerekir. fabia'yı ve fiesta'yı çok beğendim ancak dsg ve powershift şanzıman kolay arıza yapar diyorlar, ondan dolayı biraz çekiniyorum. fabia'da da 1.0 motor olmasından dolayı yokuşta zorlar diyenler var.

Fiesta kullandim, virajda kaviste oldukca emniyetli
Yedek parca pahali degil

Skodayi cok onermiyorum zaten yedek parca cok uygun degil diye biliyorum

Kialar dan emin degilim

Bence fiesta
  • my pink  (01.08.17 18:53:04)
fiesta ya, herhangi bir şekilde yükseltmek için ya da ihtiyaç anında likite çok hızlı ve kayıpsız dönersiniz.

  • nevrochaotica  (01.08.17 18:53:57)
rio güzel araba. basınca gidiyor.

  • alperz  (01.08.17 18:59:45)
Fabianin 1.0 motoru yokuşta gitmez diyenler arabadan net anlamıyordur.t
Aynı motor golf de var

  • goodman  (01.08.17 19:00:08)
Fiesta'da vites geçişlerinde sıkıntı yaşadınız mı hiç? Arabanın özelliklerini çok beğendim fakat powershift şanzımandan dolayı korkuttular biraz.

  • degilim  (01.08.17 19:04:45)
kia ve hyundai direkt ele bence.

bu 4 araba içinde en az yakan fabia, en performanslı fabia (tork, 0-100 hızlanma, mak.hız) artı olarak mtv'si diğerlerine göre yıllık 400tl az.

fiesta ford markasından dolayı biraz da iç mekan daha kaliteli belki tercih edilebilir.
  • oxit  (01.08.17 21:11:50)
fiesta derim bunlar arasından

  • basond  (01.08.17 21:21:34)
Satış kolaylığı ve değer kaybetmeme açısından fiesta. Belirttiklerinizin hepsi segmentinde iyi arabalar. Yilda 40 bin km yapiyorsaniz fiesta dizel de oneririm, güzel gidiyor.

  • tukenmez adam  (01.08.17 21:30:22)
1.0 motor eski kullandığım 1.6 motordan daha güçlü. 110 beygirlik araba yokuşta zorlanır mı hiç? Kesinlikle fabia. İç mekan olarak çok daha kaliteli.

  • steven wilson  (01.08.17 22:44:39)