Izmirde insanlar nerede yasar? Nerede calisir?

23 yillik istanbul macerasina son vermek istiyoruz, mezun sayiliriz. Tasinmak istiyoruz nereden ev bakalim? Izmirli olucaz biz.

nickle soru uyumlu olmuş :)

meslekler nedir ne yapmak istiyorsunuz buralardan başlamak lazım
  • helmet  (01.08.17 14:27:54)
karşıyaka-alaybey.

  • mehmed resad  (01.08.17 14:37:37)
Uluslararasi iliskiler mezunu iki kadin kisisiyiz.

  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (01.08.17 14:40:06)
tebrikler. oncelikle son vermek istiyoz - tasinmak istiyoz - izmirli olcaz

once is. Izmir Istanbul kadar buyuk olmasa da belli bir alan kapliyor. urla'da ev tutar karsiyaka'da calisirsaniz sacma olur. is bulma sureci de bayagi zaman alacaktir.

ui mezunu kadin kisisi olarak izmir'de is aramayi bile denemedim. bankalara basvurabilirsiniz. bir de arkas var izmir'de. bir de manisa'da vestel var. manisa olursa bornova'da ev bakarsiniz.
  • jimicik  (01.08.17 14:40:30 ~ 14:42:36)
izmir iş için sıkıntılı bir durumda, zira sizin gibi istekliler oldukça fazla. Bu nedenle önce iş başvurularınızı yapın, hafif ısınma turları atın ama fazla bel bağlamayın bu duruma.
illa gideceğiz biz tamamız diyorsanız, en kötü ihtimalle, hala başvuruları açıksa yüksek lisansları deneyin, en azından olur da iş bulamazsanız, vaktinizi iyi değerlendirmiş olun.

  • cursor  (01.08.17 14:45:57)
Benim annem evlenip izmir'e tasindi. (Dikili). Benim de artik Istanbul'da yasamamami istiyor. Bunu bi arkadasimla paylastim besiktasta 2 bin lira 1+1 e verip huzursuz olmaktansa oraya gidip hayatimizi orda devam ettirmemizi soyledi. Bizi buraya baglayan hicbir sey yok cunku. Eve cikip is bulana kadar ailemiz 3-5 yardim edecegi kesin. Sadece kaostan kurtulup kafamiz rahat bir yerde yasamak istiyoruz. Burda feativalden feativale kosmuyoruz, cunku yok. Sosyal hayat 0 zaten. Ortam pesinde de degiliz illa. Sadece guvenli bir yerde mutlu olarak yasamak istiyoruz.

  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (01.08.17 15:00:23 ~ 15:05:36)
izmir aynı İstanbul gibi iki yakadır. Aliağa'da çalışıp Narlıdere'de oturmak mantıksız. Artık keyfinize göre Bostanlı Bornova yada Güzelyalı olabilir. Tepecik Konak Kadifekale'den uzak durun.

  • nedendir bilinmez  (01.08.17 15:04:12 ~ 15:05:39)
İzmir sanıldığı kadar güvenli ve mutlu bir şehir değil. İş imkanları kısıtlı, olan işlerde ise maaşlar düşük maalesef.

  • thewhitewolf  (01.08.17 15:16:51)
İstanbul’un kaosundan kaçalım derken iş bulmakta zorlanacağınız bir şehre gitmenizi tavsiye etmem. İzmir’in en huzurlu mahallesinde bile yaşasanız, iş bulmakta zorlanınca huzurunuz da bozulacaktır.

Sadece kaostan kurtulup kafanız rahat bir yerde yaşamak istiyorsanız, bunu İstanbul’da da yapmak mümkün. Mesela İstanbul Anadolu yakasında Bostancı – Maltepe arasında sahil şeridinde gayet huzurlu ve nezih mahalleler var. Deniz kıyısından fazla uzaklaşmamak şartıyla Küçükyalı, İdealtepe, Süreyya Plajı çok güzel semtler.

Şu anda Beşiktaş’ta 2.000 TL kira ödediğinizi söylemişsiniz, bu yüzden size Kalamış’a ya da Burgazada veya Heybeliada’ya taşının diyemiyorum tabii.
Sonuç olarak, önce ekonomik huzur (önce iş bulacağınız bir yer) sonra psikolojik huzur diyorum.
  • aynadakileke  (01.08.17 16:26:28)
Uluslararasi iliskiler mezunu olarak biraz zorlanabilirsiniz is konusunda. Arkadasim 3 yil aradi sonunda muhasebeci oldu. Bilginiz olsun.

  • ismira007  (01.08.17 19:21:30)