suç sosyolojisi

Merhaba alanında her bir useri suseri profesyonel sakinler. Bakın hele..
Suç sosyolojisi'ni çalışabilecek kaynak kitap arıyorum..

Şimdiden çok teşekkürler..

Akademik bir kaynak değil ama, konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Phil Zimbardo'nun The Lucifer Effect kitabı işinize yarar mı acaba?

  • sopiro  (01.08.17 12:47:39)
Daha kolay erişebileceğim bir kaynak olsa, sonuca yönelik detaylarla boğuşmadan ulaşabileceğim kaynak yok mudur?

  • TATLIEKŞİ  (01.08.17 12:54:40)
sonuca yönelik kaynak tam olarak ne oluyor acaba? (pardon, benim bu tarz sorularım genelde laf sokuyormuşum gibi oluyor. Halbuki gerçekten neyi kastettiğinizi soruyorum. :) )
Bir araştırmanın sonucunu özet olarak açıklayayım gibi bir şey mi gerekiyor?
Phil Zimbardo'nun benzer konularda TED konuşmaları da var sanırım, onlara bakabilirsiniz belki. Aynı kitap DR'da Şeytan Etkisi ismiyle Türkçe satılıyor.

Çok daha uzaktan alakalı olarak Kevin Dutton'ın Wisdom of Psychopaths/ Olağan Psikopatlar kitabına da bakabilirsiniz belki.
  • sopiro  (01.08.17 13:13:27)
@sopiro, Ben de dikkat çeksin ne diyor bu desinler diye olaydan bir haber şeklinde yazıyorum. Eskiden böyle şeylere gerek duymadan hemen cevaplar uçuşurdu şimdi yok maalesef dediğin TED de araştırıyoruz konuyu çok teşekkürler.. Sonuca yönelik ben de bilmiyorum laf gelişi yazdım onu :)

  • TATLIEKŞİ  (01.08.17 13:26:06)
  • microfiction  (01.08.17 21:20:22)
Antropolojik Açıdan Şiddet - David Riches
Değişik toplumlarda şiddete, suça bakış incelenmiş. Nokta atışı değil galiba ama yazayım dedim, belki yayılmak istersiniz...

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.08.17 21:56:25 ~ 21:57:27)