Direkt Ethereum almak mümkün mü?

Borsa ile vs uğraşmadan, bitcoin alıp ondan çevirme yapmadan direkt ethereum almak mümkün mü?

Fiyatı 190 USD civarında geziyor, almak için cex.io'dan bakınca 210 USD fiyat çekiyor. Bunu daha ucuza nerden halledebilirim?

Mümkün. Fakat borsa vs ile uğraşmadan derken kast ettiğiniz şey belli bir fiyattan trink diye almaksa o şekilde pahalıya geliyor. 190$ görünüyorken siz tanesini 210$a alıyorsunuz gibi. Cex.io'daki fiyat her daim diğerlerinden fazla oluyor ama hem alırken hem de satarken fazla olduğu için ben sorun etmiyorum. Bunun yanında Cex.io Türkiye'den banka transferi kabul etmeye başladı. O yüzden bence en mantıklısı cex.io'dan almak.

  • gunhanselas  (28.07.17 16:45:11)
Soruyu biraz garip sormuşum :)) cex.io ile mümkün ama 190'a 20 komisyon koyuyor, ondan daha uygun alternatif arıyorum demek istemiştim aslında.

Paribu'dan BTC al, Poloneix'e yolla, ordan ETH'ye çevir. Ordan Wallet'ın yolla derken ne kadar komisyon vereceğimi hesap edemiyorum, o yüzden direkt ETH almak istiyorum.
  • elon  (28.07.17 17:21:27)
trade menüsü altından "limit" tabın almayı deneyin ,

ana sayfadaki al sat anlık alış satış için , limit kısmında kendi fiayatınızı verip o seviye ye inerse alabilirsiniz.
  • Sir Anthony Hopkins  (28.07.17 17:44:32)
paribu hiç kullanmadım. hatta sizden duydum ilerde lazım olur belki diye üye oldum.

cex.io kredi kartı ile deposit'de visa için %3.5 komisyon alıyor. Banka transferinde komisyon yok. Swift için banka ne kadar keserse o, ama örnek veremiyorum zira 3-5 gün önce türkiye'yi desteklemeye başladı ve denemedim. Çekerken ise 3000$ için 50$ komisyon çıkardı. Swift de alır sanırım.

Bana sorarsanız 2-3 farklı exchange'e aktarmanın manası yok. cex.io'ya 3-5 defa yatırıp 3-5 defa da çektim(kredi kartı ile) sorun yaşamadım.
  • gunhanselas  (28.07.17 17:45:48)