Bi cümle çeviri

balatalar yandı, yardım pls;

"burada her gün şu kadar kişiye yemek pişirilirdi."

teşekkürler.

"Here, meals have been cooked everyday for X people."

mesai sonu, benimkinin de çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. bir yerde kullanacaksan, ikinci bir onay gelene kadar benimkini kullanma.
  • i drive the hearse  (27.07.17 17:56:45)
こちらで毎日それだけの方に料理を出していました。

  • anonim yazar  (27.07.17 17:57:59)
Mutlaka edilgen yapi kullanmana gerek yok ki
X people would/used to have their meals here every day de basit ve is gorur ceviri

  • nickfury  (27.07.17 18:01:11)
x people were served meals here everyday

  • sir gawain  (27.07.17 18:04:11)
The meals used to be cooked here everyday for people up to X.

demek istiyorum. Yanlışsa sorumluluk kabul etmem. :)
  • dissendium  (27.07.17 18:06:49)
ben de şöyle yaptım:
"In this complex, meals used to be cooked for four to five thousand people everyday." olsa da postaladım, olmasa da :D

meal aklıma gelmemişti, sıkıntı oradan çıkmış. aslında @sir gawain'inki kulağa en hoş geleni bence ama yemekler burada piştikten sonra başka binalara dağıtılıyor, dolayısıyla 'serve'den emin olamadım.
  • manuel mandalina  (27.07.17 18:42:14)
ceviri bazinda, verdigin Turkce cumleye en yakin su an kendi yazdigin. anlam butunlugu cok onemliyse, yemeklerin pisirilmesi eylemini cevirmen gerekir dagitildigini degil.

  • i drive the hearse  (27.07.17 18:46:46)