Eski sevgili sorunu

Arkadaşlar sevgilimin eski sevgilisi manyağın teki çıktı. Aynı semtte oturuyoruz. Dün minibüs durağında denk gelmiş. Laf atmış, sinirini bozmuş kızın.

Elimizde yazılı bir mesaj ya da fiziksel bir durumun verisi yok ki polise gidelim. Diğer seçenek benim arayıp dalaşmam. Bunu da istemiyorum çünkü ne vaktim var ne de böyle işlere girip macera yaratmak istiyorum. Kızı da seviyorum yani. Bırakayım diyemem.

Ne yapmalı sizce?

Tabii medeni bir çağdayız git kavga et tekme tokat dal diyemem ama "Sevgilimle ilgili böyle bir şey oldu ama eski sevgilisiyle ilgili bir şey yapmak için vaktim yok" dediğine göre eski sevgiliden biraz çekinmişsin, bu durumda yapacağın pek bir şey yok. Ha ama kanıtın olsa da olmasa da gidip şikayet edebilirsin polise.

  • angelus  (27.07.17 10:15:07)
Sevgilin bunu sana neden anlatıyor? Senin de sinirin bozulsun diye mi? Git dalaş diye mi? Onu koru ki ilkel dürtüleri tatmin olsun, sen kıçına/boğazına bıçak yersen de onun için kendini feda eden şövalyesi olsun diye mi? Hatun ergen falan değilse bunları düşünecek yaştadır. Zerre şeyinde değilsin afedersin, kaç kurtar kendini.

  • erci  (27.07.17 11:44:00)
bence hiç bişey yapma. somut bi sataşma olana kadar görmezden gelinebilir. anladığım kadarı ile adam özellikle bi şekilde ulaşıp rahatsız etmiyor. gördüğünde böyle bişey yaşanmış. eğer ileri giderse duruma bakarsınız.

  • elorelia  (27.07.17 11:47:14)
erci +1

Böyle ilişki olmaz. Bir kadın seni bu duruma düşürmemeli. Aklını çalıştır.
  • MaNOfTheYear  (27.07.17 12:36:47)
Erci + Kız arkadaşın ergen bir tavırla anlatmış resmen. Ortada mesaj olsa başka bişey olsa anlı cam tedirgin olsun, ama denk gelinmiş o anlık bişey söylenmiş diye gelip sana yetiştirmesi bak halâ peşimde kıymetimi bil kafası. Siz manyak görmemişsiniz.

  • mslny  (27.07.17 12:51:33)
bence bu durumda yapılabilecek en mantıklı şey hiç bir şey yapmamak,
yani sanki o kişi bu dünyada yokmuş gibi davranın. çünkü onun istediği sizle muhattap olmak, sizi uğraştırmak, münakaşaya girmek, hayatınıza müdahele etmek... eğer siz onunla muhattap olup onun gibi karşılık verirseniz onun oyununa gelmiş olursunuz. sabırla bekleyin.
bir yerde karşılaştığınızda sakın muhattap olmayın,
size laf söylese bile duymamazlıktan gelin, sanki öyle biri yokmuş gibi davranın, işe yaradığını göreceksiniz.
  • zaid85  (27.07.17 13:17:04)