İzlerken odaklanamama problemim!

Film ya da dizi izlemeyi çok seviyorum ama bir şeyler izlerken o şeye odaklanma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Ne izlersem izleyeyim 10. dakikadan itibaren sıkılmaya başlıyorum ve sürekli ara vererek izlediğim şeyi mahvediyorum. Geziyorum, dolaşıyorum, kahve içiyorum, telefonumla uğraşıyorum ve 100 defa ara veriyorum.

Teknoloji ve sosyal medya bizim tahammül eşiğimizi yerlere indirdiği için bu problemi yaşadığımı düşünüyorum. Siz de benzer bir sorundan muzdarip misiniz? Bu sorunu aşmak için neler yapıyorsunuz? Hiç sıkılmayanlar ise bunu nasıl başarıyorlar?

İzlediğim şey zor izlenen bir şey ise bana da oluyor. Filmin toplam süresini üçe veya dörde bölüp bölüm aralarında 5-10 dk telefon-kahve vs. ara veriyorum.

  • nopnog  (25.07.17 18:44:38)
Kesinlikle oluyor ek olarak film yada dizinin finalini tahmin edip iyice soguyorum. Genelde ne izlersem izliyeyim 12. Dakikadan sonrasini hatirlamiyorum uyuyup kaliyorum ben.

  • mkrk  (25.07.17 18:52:06)
Ben de çok sıkılıyorum film ya da dizi izlerken. Aşmak için bir şey de yapmıyorum çünkü aşılması gereken bir şeymiş gibi de gelmiyor açıkçası. Sevdiğim belli başlı dizileri izliyorum ben de sıkılmayacağımı bildiğim için.

  • ms brownstone  (25.07.17 18:58:57)