Metrobüse Karga Sokmak

Merhaba,
Avcılar'a gitmem lazım ama yavru bir kargayla. Kendisi kedi sepetinin içinde. Taşıma konusunda bir yasak var mı?

Not: Karganın durumunu soranlar olmuş, onun durumu ve metrobüs yolculuğu ile ilgili birkaç şey söyleyeceğim.

1. Dün kargayı hareketsiz olarak yolda buldum, ölü sandım ama yakınına gidince nefes aldığını görüp veterinere götürdüm. Veteriner ona oksijen verdi, vitamin iğnesi yaptı, mama yedirdi ve bir gün boyunca orada kaldı. "Yarına sağ çıkarsa İstanbul Üniversitesi Vahşi Yaşamı Araştırma ve Koruma Kulübü'ne götürürsünüz" dedi. Kuşların beslenmesi için özel olarak gereken malzemeler onlarda yokmuş.

2. Karga yavrusu bugüne sağ çıktı. Herhangi bir yarası yok. Sinirsel bir problem olabilirmiş veya yetersiz beslenme sonucunda bu duruma gelmiş olabilirmiş.

3. Metrobüste hiç sorun çıkmadı. Buradan aldığım öneri ile üzerine ince bir tül örttüm. Ne beslediğimi soranlara "kuş" dedim. Karga da sağ olsun yol boyunca gaklamadı, inince biraz konuştu.

4. Kendisini bir profesöre emanet ettim. Onun dediğine göre elbette yaşayacak ve elbette uçacakmış. Cevaplar için herkese teşekkür ederim =).

başlığa güldüm.
ya yasak olsa ne olacak, yapıştır gitsin.

  • filteria  (24.07.17 14:17:06)
Ya inip sonra yol ortasında kalmak istemiyorum. Karga biraz hasta da...

  • anumegha  (24.07.17 14:18:43)
yapma böyle birşey. tepki çekersin. s**erim karganıda senide diyebilirler (bu yüksek bir ihtimal) sence dünyanın en pıtış canlısı olabilir ama senin dışında kalan insanlara göre leş bir hayvan olabilir. yavru kediye ıyy diyen bir toplumdan bahsediyoruz.

  • Tears of Devil  (24.07.17 14:22:56)
binerken karganın sepetine örtü ört istersen ince bişey kimse görmez hemde o görmediği için sesi çkmayabilir, tabi tersi de olabilir. ama in gitsin ya en kötü iner bir sonraki metrobüse binersin ne olacak. dedikleri gibi ne insanlar binio aq, tinercisinden sarhoşuna kadar herkes var.

  • hlt1985  (24.07.17 14:27:14)
bence "in la aşağı o ne biçim karga, azıcık medeni olun lan" diye bağıran bir dayının stresini çekmek istemezsin. direk taksiyle git :/ veya facebook'ta help turkey grubuna yaz yardımcı olacak biri elbet çıkar.

  • Tears of Devil  (24.07.17 14:27:18)
Bir yasak olduğunu sanmıyorum, çünkü daha önce kedi köpekle binenler gördüm. Sepet içindelerdi. Hatta birini sepetinden sevdim. Karganın çok farklı olacağını sanmıyorum ama garanti vermek zor tabii.

Çok geçmiş olsun, bir an önce iyileşsin.
  • aychovsky  (24.07.17 14:28:02 ~ 16:35:49)
sepette yoğun olmayan saatlerde(gerçi öle bi saat yok ama pik saat harici diyeyim)gidersen sıkıntı olmaz

  • essoist  (24.07.17 14:37:52)
taşıma sepetinde martıyla bindim ben, hem tramvaya hem metrobüse. kimse de bi şey demedi. sepette taşımaya hakkınız var. yoğun olmayan saatlerde daha az gergin insanlarla yolculuk ederseniz yolcularla bi problem de yaşamazsınız :)

  • pide  (24.07.17 14:54:44)
tears of devil kendince şakalar komiklikler yapmaya çalışıyor sanırım. sepetin içindeyse hiçbir şey olmaz, kimseye de laf söylemek düşmez. çok kalabalık bir saatte binersen zorlanabilirsin, onun dışında sorun olmaz. ben metrobüste daha kimsenin kimseye "ŞUNUNLA BİNİLİR Mİ KARDEŞİM" diye atarlandığını görmedim, söylenen de kendi içinden söylenir veya en fazla "niye bindin abi bununla allah allah" der, sen de "hasta yav nabalım amk" deyip geçersin, en fazla küçük bi tartışma yaşanır yani kimse karga soktun diye seni metrobüsten indirecek değil. o metrobüse bin ve reyiz iyileşsin. yüksek ihtimalle hiç ama hiçbir şey olmayacak.

  • der meister  (24.07.17 15:05:34)
der meister ingilterede yaşıyor olabilir. hasta bir kargadan bahsediyoruz. sanki ben kargayım amk bana laf ediyor. metrobüste yaşlıya yer vermedi diye adam bıçaklıyolar bu memlekette, öyle kargaya laf edilince "hasta yav nabalım amk" diyen olursa adamın kıçından kan alırlar. siz bakmayın bu yıkıklara. boşu boşuna stres çekme ihtimaline girmeyin, help turkey size yardımcı olur.

  • Tears of Devil  (24.07.17 15:10:24)
abi hasta olsun, ne olacak? kedi sepetinin içindeymiş. on tane kedi sepeti büyüklüğünde yükle biniyor insanlar. türkiye medeni bir ülke değil tamam ama her şeyi de bu kadar abartmayın, duyan da her gün metrobüste adam bıçaklanıyor zannedecek. ben bir keresinde iki bavul ve bir çuvalla binmek zorunda kaldım, bıçaklamadıkları gibi yardım bile ettiler. niye bıçaklasınlar allah aşkına. birisi bir şey derse açıklarsın, böyle böyle hasta bu karga heal atmaya götürüyoruz diye, en fazla cık cık deyip dönerler arkalarını. karga taşıyo diye adam bıçaklayacak birisi ayağına bastın diye de bıçaklar yani kargalık bi durum yok ortada.

  • der meister  (24.07.17 15:15:57)
insanlığın genelinin korktuğu-sevmediği, batıl inançlara sebep olmuş bir hayvan ve "HASTA" durumda, ve Türkiye. bence sırf muhalefet olmak için atıp tutmaya hacet yok. ben binilmemesi taraftarıyım. iq ortalamamız tek haneli rakam zaten, kargayı yakarlar bile metrobüste dasufgsdf

  • Tears of Devil  (24.07.17 15:26:10)
merhaba, metrobüste en arka koltukta oturuyoruz. Kargada mikrobik bir durum yok bu arada. Zaten bir gece veterinerde kalmıştı. hlt1985'in tavsiyesini uygulayıp ince bir tül serdim. Kimse bir şey demedi. Herkese teşekkürler.

  • anumegha  (24.07.17 15:41:15)
ben metrobuste yolculuk ederken, biri yanima gelse elindeki sepetle ve karga oldugunu gorsem en fazla vay aq karga besliyo adam diye dusunurum, in lan metrobusten, kardesim kargayla yolculuk etmek zorunda miyiz seklinde niye bir kavga cikarayim anlamadim. bunu ancak rahatsiz ruh hastalari yapar.

tearsofdevil ne konustugunu bilmiyor, bence bir sey olmaz ne olacak aga. karga yuzunden millet senle kavga edecek degil ya.
  • baldur2  (24.07.17 15:41:47)
Hasta değil de kanadı kırıl vs. derseniz kargadan kendine hastalık çıkartacak tiplerle uğraşmamış olursunuz. Bir de tenha zamanları öneririm.

  • SiyamkedisiZorro  (24.07.17 15:43:39)
ben geçen hafta 2 tane minnoş yavru kedi taşıdım kedi taşıma kabında, hem de uzunçayır'dan beylikdüzü'ne kadar. -_-

hem de yol boyunca mikmiklediler ama ters bir olay yaşamadık kimseyle. aksiyone sevmek isteyen falan çok oldu. korkma yani bir şey olacağını sanmam.
  • piremses  (24.07.17 15:44:08)
soran olursa içeride turna var de. yare selam göndermiştim yolda hastalanmış, doktora götürüyorum dersin.
anadolu insanı turna deyince ilişmez. "tabii ya, durna" der, susar.
tam o anda öterse "ehe, üst solunum yolu enfeksiyonu tabii, ses filan gitmiş biraz" dersin.
  • filteria  (24.07.17 15:48:04 ~ 15:49:05)
Ben hayatimda iki defa metrobuse bindim, ikisinde de kargayla binen insan gormedim ama bir tren yolculugunda kargayla seyahat edenle karsilastim. Hic kimse bir sey dememisti, ben de kuslardan korkmasin opup oksardim da uzaktan sevdim urkuyorum diye. Biri de kokarcayla binmisti, kokmustu vagon ama yine de kimse bir sey demedi.

Gecmis olsun, neyi varmis bebisin?
  • lamira  (24.07.17 16:10:43)
filteria ve diğerlerine katılıyorum.
1) hasta demeyin, kanadı kırık, ya da bacağı kırık deyin.
2) karga demeyin, turna deyin (turna da bu arada leylek gibi birşeydir), en kötü saksağan deyin.
  • cedilla  (24.07.17 16:10:51 ~ 16:16:02)