Zen felsefesi için kitap

Öneriniz var mı? Kişisel gelişim saçmalıkları olmazsa sevinirim
Teşekkürler

zen ve motorsiklet bakımı

  • füt  (23.07.17 01:12:36)
ailenizin zen kalfası geldi.

başlangıç temel kavramları öğrenmek için ilhan güngören - Zen Budizm, Bir Yaşama Sanatı

sonrasında biraz daha ayrıntıya ve içine girmek için Paul Reps - Zenin Eti Zenin Kemiği

Katsuki Sekida - Zen Klavuzu / bu iki kitabı mutlaka okumalısın.

biraz daha eğlenceli bir taraftan incelemek için: Raymond Smullyan - Tao Sessiz
-bu kitap eğlenceli olsa da biraz batılı gözü ve bakış açısıyla yazılmıştır, tam alaıyla zen budizmi ve taoculuğu anlattığı söylenemez. aslında yazarın bu felsefelere bakış açısıdır bir nevi kitapta yazılanlar-

daha ciddi şeyler için: Red Pine - Bodhidharma nın Zen öğretisi -zen in bir nevi babası sayılabilecek Bodhidharma nın 4 konuşması var bu kitapta-

yine hem eğlenceli hem ciddi: chuang tzu - taoculuk üzerine meseller

son olarak,

takuan soho - sınırsız zihin
yamamoto tsunemoto - hagakure

verdiğim sırada gidersen daha faydalı olacağını düşünüyorum. taoculuk üzerine meselleri tao sessiz ile aynı sıralarda okuyabilirsin.

taoculukla zen ne alaka diyebilirsin, eğer konuya uzaksan, onu da sen araştır bir zahmet o kadar kaynak verdim :)
  • issiz karga  (23.07.17 03:37:31 ~ 03:44:37)
evvela soru altındaki cevapları okumayı deneseniz?

  • issiz karga  (24.07.18 02:16:48)