Kasaptan kedi köpek için artık istemek ayıp bir şey mi?

Eskiden annemle kasaptan aldığımız etin tavuğun doğranırken çıkan çöpe atılacak kısımlarını ayrı paket yaptırırdık. Sonra sokaktaki kedilere köpeklere verirdik. Ama uzun zamandır kasaplar parasını verdiğimiz şeyin doğranırken çıkan çöpünü vermek istemiyor. Daha önce insanlar kasaplara gidip artık olanları ya ücretsiz olarak ya da cüzi bir miktar vererek alabiliyordu. Değişen ne oldu? Kasaptan artıkları istemek ayıp bir şey mi oldu? Yoksa parasını vermemizi istiyorlar da o yüzden mi artıkları yanında istediğimizde yüzleri düşüyor?

ayıp değil. bunu yapan insanlar var halâ. artık tarafları verdikleri kendi hayvanları vardır belki ama saçma yine de.

satın aldığınız etin artık kısımları da size ait, vermeliler.
  • runagain  (22.07.17 20:16:15)
Vermiyorsa alış veriş yapmayın oradan. Payları satıyorlar.

  • glamdr1ng  (22.07.17 20:26:53)
Köydeki köpeklerimiz için Eskiden tavukçumuz veya kasap bizi arardı abi gel bir sürü kemik birikti al diye. Şimdi çuval başına 25 lira civarına satıyorlarmış kedi köpek yem fabrikaları alıyormuş. Biz de böylece kemik satın almaya başladık.

Geçen migrostan et aldığımda kemiğini istedim. Çıkan kemiği tartıp geri göndermemiz gerekiyor dedi.
  • eleutheiros  (22.07.17 20:35:26)
Parasını istediklerini sanmıyorum fakat, hem bununla uğraşmak istemiyor hem de artıklar için paketleme malzemesi harcamak istemiyor olabilirler. Haklılar mı? Değiller, sonuçta para verdiğiniz bir mal.

  • filipis  (22.07.17 20:47:04)
Para isteyen yer rastlamadım, istiyorsa oradan alışveriş filan yapmayın..
Ancak sizi tanımıyor veya alışveriş yapmadığınız bir yer ise çok ufak bir ücret isteyebilirler..

  • st curse  (22.07.17 21:37:38)
Bizim buradaki bir marketten alıyoruz genelde, tavuk artıkları kilosu 3 lira.

  • atom karincanin torunu  (22.07.17 22:06:05)
Kesinlikle ayıp bir şey değil, bizim hep yaptığımız şey, ama biz bir "kedi mahallesinde" yaşadığımız için herhangi bir sorun çıkarmıyor bizim kasap.
Sizin kasabın veya kasapların yüzleri düşüyorsa (yukarıda @glamdr1ng'in de dediği gibi) bence kasabınızı değiştirin.

Hepsini geçtim nihayetinde parasını ödeyip aldığınız bir mal söz konusu, olmaz öyle vermemek.

Saygılar.
  • iwfx  (22.07.17 22:47:45)