kredi kartlarının İnternet kullanımı hk.

merhaba,

malumunuz size de durmadan mesaj geliyordur, kredi kartlarınızı 17 ağustostan itibaren internet alışverişlerinde kullanmaya devam etmek istiyorsanız onay vermeniz gerekiyor vs diye.

biraz evvel darüşşafaka'dan mail geldi. eğer kartımı internet kullanımına açtırmazsam düzenli bağışım gerçekleşmeyecekmiş. darüşşafaka gibi birkaç yerde düzenli bağışlarım mevcut. bu bağışların iptal olmaması için kartımı kullanıma açmak zorunda mıyım? bunun başka bi yolu yok mudur?

acaba her ay sanal kartıma 150 tl atsam, bağışları bu karta bağlasam olur mu?
sanal kart ile otomatik bağış yapılabilir mi?

Yapılır, sonuçta firma için önemli olan 16 haneli kart numarası ve kartın işlem yapmaya müsait olması.

Ancak sen her ay sanal karta 150 TL atmakla mı uğraşacaksın?
  • cakabo  (21.07.17 12:33:16)
her ay para çekilen bi aboneliğim var, aynı şekilde sanal kart açtım ordan çekiyor. ama şöyle bi şey başıma geldi, sebebini de bilmiyorum. her ayın 11'inde çekiliyor benden para. ayın ilk haftası iki hafta boyunca geçerli olacak şekilde limiti açtım. sonra kendiliğinden kapandığını gördüm birkaç gün sonra. ayın 10'unda tekrar açtım iki haftalığına, yine kapanmış. en son 11'inde uyarı mesajı geldi parayı çekemedik diye. o gün tekrar açtım. yani özetle çekilecek günde açmaya çalışın, belki böyle bi şey başınıza gelir.

  • pide  (21.07.17 12:34:01)
Bence denemek lazım.

Mesela netflix'e sanal kredi kartıyla üye olamıyorsun. Bağış alan kurumların sistemi nasıl işliyor bilmek lazım.
  • himmet dayi  (21.07.17 12:37:35)
Darüşşafaka sanal karta bağlı bende. Bi kaç kez önlem nedeniyle sanal kartı sıfırladığımda aksadı, şimdi sanal kartı sıfırlamak istediğimde min. düzenli bağış miktarım kadar bırakıyorum, sıkıntı olmuyor.

  • manuel mandalina  (21.07.17 13:08:39)