uçak check in

check in nedir? yapmazsak ne olur? uçak kalkmadan 1-2 sat önce orda olun diyor. çok erken değil mi 2 saat falan? ilk defa binicem.

checkin'de ucagin bagaj kompartmaninda tasinacak valizi veriyorsun, biletini aliyorsun falan. erken orada olmak bagaj teslimi icin onemli. bir de orada gune ve saate gore kalabalik birikebiliyor ki guvenlik kontrolunden gecerken bazen yarim saat belki daha fazla beklemek gerekebiliyor. yurtici ucuslarda 1 saatten daha gec orada olmamaya calismak lazim, yurtdisi icin 2 saat. kural olan bu zaten.

checkin yapmazsan, biletini alamazsin. ucaga binemezsin. online checkin yaparsan, oradan alacagin biletle ucaga kabin bagajiyla girebilirsin. kabin alti bagaji icin yine check-in deskine gitmek gerekiyor online olsa bile.
  • ubi dubium ibi libertas  (20.07.17 20:12:08 ~ 20:13:59)
İnternetten check in yapıp, uçuşa 45-50 dk kala giriş yapmak da mümkün.

  • agluna  (20.07.17 20:58:05)
Bilet sana check in yapma hakkı verir, check in de uçağa binme hakkı. Check in ile bagajını uçağa verirsin, kendine de koltuk numarası alırsın. Şimdi bir çok firma online check in yaptırıyor, o zaman bagajı fiziksel olarak vermek dışındaki işlemleri online yaparsın.

Özellikle yurtdışı uçuşlarda check in yaptıracağın kontuarlar uçağın kalkmasına belli bir süre kala kapanıyor, o zamanı tutturamazsan ve online check in de yaptırmadıysan uçağa binme şansın yok.
  • fengari  (20.07.17 21:01:15)
check-in yaparak biletini alıyorsun, bileti kontuarda kontrol ediyorlar o şekilde uçağa binebiliyorsun. erken orda olman da havalimanında girişte x-rayden geç, sonra check-in sırasını gir bagajını ver, sonra kontuarların oraya geçmek için x-ray sırası bekle, uçağa geçmek için sıra bekle falan filan derken 2 saat geçiyor zaten. çok erken değil yani.

  • oceanborn  (20.07.17 21:49:13)