Cinsel yolla bulaşan hastalık

Merhabalar,
Bir hafta önce sabah uyandığımda penis ucumda beyaz bir akıntı farkettim. Gün içinde de devam edince, biraz araştırmadan sonra korunmasız cinsel ilişki yoluyla bulaşan bir enfeksiyon olduğunu anlamam zor olmadı.
Doksisilin denen antibiyotiği kullanmaya başladım ve bugün itibariyle bitirdim.
Kız arkadaşım kendinde herhangi bir hastalık belirtisi olmadığını söyledi ama yurtdışında olduğumuz için ikimiz de en erken 3 hafta sonra doktora gideceğiz.
Antibiyotik bitene kadar sevgilimle ilişkiye girmedim, ilerleyen günlerde kondom kullanarak ilişkiye girmem hastalığımın tedavisini etkiler mi? Kendimi patlamak üzere hissediyorum : )

araştırmalarınız sonucu kendinize teşhis koymanız ve gidip antibiyotik alıp kendinizi tedavi ettiğinizi sanmanız hiç ama hiç akıllıca bir iş değil. bence bir daha ne olursa olsun böyle bir şey yapmayın.

antibiyotikler yararlı bakterileri de öldürdükleri ve vücudu fazlasıyla savunmmasız bıraktıkları için gerçekten gerek olmadıkça tercih etmeyin. hele ki virütik hastalıklarda antibiyotiğin bir etkisi yok diye biliyorum. umarım hpv virüsü kapmamıştınız, çünkü eğer başta hpv virüsü nedeniyle akıntı olduysa antibiyotik hiç işe yaramayacağı gibi çok daha fazla zarar veriyor.

not: doktor değilim
  • istanbul kanatlarimin altinda  (20.07.17 15:50:48)
Doktor bir arkadasim ilaci tavsiye etti, ilaci kullandıktan sonra belirtiler azaldı, yok olucak seviyeye indi. Tehlikeli bir is yaptığımı biliyorum fakat yurtdışında olduğum icin doktora gitmem bana pahalıya patlayacaktı.

  • rendekart  (20.07.17 16:07:31)
etkilemez, tedavi sürecinde sürekli boşalmak iyidir hatta mikrobun sürekli atılması için. ama çok dikkat edin. bir de kullandığın antibiyotik hastalığı tamamen geçiremezse virüslere bağışıklık kazandırıyor ve tedavisini daha da zorlaştırıyorsunuz. eğer böyle bir iş açılırsa başınıza daha da pahalıya patlar keşke doktora gitseydim dersiniz.

  • tughan  (20.07.17 16:55:00)
Doktora gitsen tek iğne + tek haplık işin vardı. Zahmet etmişsin. Kadınlarda dışarıda pek bulgu olmaz. Rahimağzını (serviksi) tutar. Muayene edilirse görünür. Birbirinize bulaştırıp durmayın. Kondom şart.

  • Lim5  (21.07.17 01:23:54)