Evde vucut gelistirme ve gida takviyesi

Arkadaslarim merhaba:)

Evde spor ve takviye gida ile once kilo eksigini kapatip(yaklasik 8-10 kilo) sonrasinda da kas yapmak icin ne onerirsiniz? Protein tozu aldik, bunu spordan once mi sonra mi kullanmak gerekiyor? Baska ne tavsiye edersiniz er kisi icin?

Tesekkur ederiz:)

Merhaba, protein tozu kullanımı diye aratırsan gerekli bilgiyi bulabilirsin.
Geçenlerde şöyle gördüm diye hatırlıyorum: yeni başlayanlar spordan sonra vücüt ağırlığının iki katı gram kadar, orta seviyedekiler spordan önce ve sonra yine kendi ağırlığının iki katı kadar.

Kilo alma ise sporla birlikte olmalı, spor yapmadan kilo alırsan yağ olarak alırsın.
  • apdulera  (18.07.17 01:21:55)
@apdulera tesekur ederim:) net bir bilgiye ulasamamistik internette, tekrar bakariz.

  • fuckerlove  (18.07.17 01:23:59)
rica ederim. yotube'da cenk hoca diye biri var, ona sor istersen. cevap verir büyük ihtimal

  • apdulera  (18.07.17 01:26:17)
Arnold gelir birazdan ama gelmeden; once o protein tozunu sakince yere birak simdi ve ilk 3-4 ay uzak dur. Protein tozunun doğal olanı yok mümkünse onu kullanma ve doğal vücut yapmaya çalış. Sabahları yumurta ve diğer öğünlerde hayvansal yağlar içeren besinleri almanı öneririrm. Sadece kilo alacağım diye her önüne geleni yeme.

  • herseysoyledigimgibioldu  (18.07.17 01:41:19)
@herseysgo ahaha:) iletirim er kisisine ama dinler mi bilmem. Ben de senin ayni fikirdeyim fakat arkadas epey arastirmis ve kullandigi toz suan en kalitelisiymis(tamamen cahilim bu konuda). Varsa, bu yonde onerilerinizi alabilirim. Tesekkur ederim:)

  • fuckerlove  (18.07.17 02:12:47)
Dostum ben Karbonhidrat tozu kullanıyorum.
6 kilo daha almam gerekiyor doğal yollardan kilo alabilen biri değilim.
Bir de dambıl ve halter seti var. Evde kullanım için ideal bence. Sabah ant. Öncesi ve gece yatarken içiyorum tozu.
  • sanrı  (18.07.17 02:50:35)
@sanri nickin cok guzelmis oncelikle:) tesekkur ederim tavsiyen icin. Karbonhidratla ideal kiloya ulasip sonra proteine mi baskayacaksin? Cunku kas icin protein gerek diye biliyorum. Kolay gelsin.

  • fuckerlove  (18.07.17 07:53:16)
Başlangıç seviyesi için protein tozu genelde gereksizdir. Kilon x 1.5 gram kadar günlük protein tüketimin varsa ihtiyacını hayli hayli karşılıyorsun demektir. Kilona göre makrolarını hesaplayıp ana öğünlerle onları karşılamaya çalış.

  • arnold schwarzeneger  (18.07.17 09:14:45)
ağirsağlam youtube kanalına bir göz at istersen.
Protein hesabı için şuraya bakabilirsin.
www.bodybuilding.com

Bir de ben bir tane smoothie makinesi aldım vestel'den 90 tl'ye.
Onunla lor peyniri süt ve kakao/nesquik karıştırarak protein takviyesi yapıyorum.
Protein tozu tartışmasına girmek istemem ama birçok arkadaşın dediği gibi doğal beslenmeyle öncelikle doğal beslenmeyi denemek lazım.

Açıkcası müsabık sporcu olma derdin yoksa düzgün beslenme gayet yeterli.
Sonuçta antik yunan'da da millet vücut yapıyordu, ne protein tozu var ne bişey.
  • anten  (18.07.17 12:27:29)
bu arada evde vücut geliştirmek mümkün ama zor ve disiplin istiyor. Bir göz at:
www.aworkoutroutine.com

  • anten  (18.07.17 12:35:26)
Ben protein tozu kullanmayı düşünmüyorum.
Biraz kilo alabilmek için karbonhidrat tozunu tercih ettim. Bunu da en fazla 2 ay kullanırım.
Spor yapmazsam saçma sapan bi vücut olucak kilo alınca. O sebepten evde kol ve göğüs çalışıcam sadece.
Duyuruyu silme 2 ay sonra editlerim burayı.
Şu anda 184, 76 kiloyum.
  • sanrı  (19.07.17 03:34:37)