Metrocity Civarında İyi Veteriner

Selamlar Hayvanyalılar,

Bizim ellerinizden yalar iki tane kedimiz var ama şimdiye kadar iyi bir veteriner bulamadık açıkçası. Aşıya gittiğimizde vs aşıyı yapıp gönderiyorlar. Oysa ben istiyorum ki, aşı için götürdüğümde, tırnağına, kulağına, gözüne filan bi baksın. Hani az da olsa genel olarak muayene etsin hayvanı. Çok mu şey istiyorum bilmem.

Örneğin, kedilerden birinin çenesinin altında siyah bir yara kabuğumsu şey var. 3 ay oldu. Gösterdik. Çok yediği için olmuştur mamasını azaltın dedi, mamayı azalttık ama 3 aydır geçmedi. Ne bir ilaç veriyor ne başka bir şey.

Bana şöyle Metrocity civarında, iyi ama gerçekten iyi, hayvanlarla ilgili bir veteriner önerebilir misiniz?

Tenk yu

levent yolunda var. tsyd'ye giderken.

  • terp  (20.01.10 11:45:27)
siyah yara kabugumsu sey ilk baslarda sivriydi daha sonra kabuk halini aldi ise su an evde cok azi kullanilmis bi solusyon var - ondan suruyorsun 4-5 gun boyunca (adini eve gidince soylerim - veya kadikoy civarinda olacaksan elden veririm - nasil olsa bosta yatiyor)

anadolu yakasi kedilerine sahip oldugum icin o tarafi bilmiyorum ama cok onemli olmayan bi sebepten veteriner degisikligi yaptim. eskisi de yenisi de asi icin goturulduklerinde genel muayenelerini yapip bogazda hassasiyet var sunu alip kullanabilirsiniz, hm dislerinde gingivit var sunu kullanin diyorlardi
  • the beyin  (20.01.10 11:48:13)
levent camini gecince eski animalia'nin yan sokaginin bitiminde bogazici vet. klinigi vardir. çok memnunum. ucuz degildir ama çok iyi hekim, ilgi alaka vs..

o cenenin altindaki sey, tüylere yapisan, pihkilasmis kan gibi mi gorunuyor? muhtemelen oyledir. benim kedimde 10 senedir var, çok arastirdim. gecmiyor o. feline acne diye bisey. yabanci sitelerde de baktim, niye oldugu ve tedavisi bilinmiyor. sadece belki ise yarar diyerek, mama için celik kap kullanin, kabı temiz tutun vs diyorlar. yillarca bir suru sey kullandik gecmedi. fakat tek iyi gelen, gerileten sey immuneks oldu. 3 gunde 1 butun kapsulu yutturuyorum. bagirsaklarda cozunmesi gerekiyor tam ise yaramasi için. ama her kediye yutturulamaz, o zaman, kapsulu acip icindeki tozu 1/3 gunluk doz olarak mamasina falan karistirip verebilirsiniz. 2 ay duzenli kullaninca epeyce geriledi benim kizin cenesi...
  • kahpe felek  (20.01.10 12:18:05)