Lens alanlar yardımınız lazım

Herkese merhaba,
Gözlüğü bırakıp lens kullanmak istiyorum da bunun muayenesi falan birkaç aşama mı oluyor? İlk gidişte deneme lensi yazayım sonra tekrar gel bakalım şeklinde mi oluyor? Tek celsede halleden yerler de var mı?
Bir de bu muayene için İstanbul Avrupa yakasında nereyi önerirsiniz?

muayeneye gittiğinde doktora gözlük değil lens reçetesi yazabilir misiniz ve benim gözlerim için bir lens markası önerebilir misiniz dersen tek celsede halledersin.

  • slashedduff  (15.07.17 14:01:39)
@slash
Onu denedim ama öyle olmadı. Gözlük almak için gittiğim doktora lens alma durumum var lens için de reçete yazabilir misiniz dedim. O öyle olmaz onun için ayrı randevu alıcaksın sonra sana prova lensi falan vericem 1 ay onu deneyip tekrar geleceksin dedi. Bunu söyleyen doktor devlet hastanesinde. Özelde olsa para için boyna çağırıyor diyecektim.
Sen doktora öyle deyince sorun çıkarmadı yani öyle mi?
  • amusan  (15.07.17 14:26:18)
yaklaşık 6-7 doktora gittim özel, devlet. bir tanesi sadece deneme amaçlı lens verdi onun sebebi de benim lens takamadığımı belirtmemdi. onun dışında direkt yazdılar.

lens için "de" demiş olman belki doktoru yanıltmıştır. bir muayenede hem gözlük hem lens yazılamıyordur belki bilmiyorum.
  • slashedduff  (15.07.17 14:33:33)
@slash
Evet gözlüğün haricinde istediğim için de öyle olmuş olabilir. Genelde tek muayene ile halledilebiliyor diyorsun.
Teşekkürler.
  • amusan  (15.07.17 14:35:51)
O değilde okmeydanı araştırma hast.ne gittiğimde lens için 1 hafta sonrasına lens ölçümü vermişti. Şaşırmıştım zira özel hastanede onunda ölçümlerini yapıp yolluyorlar. Deneme lensi olayına hiç rastlamadım

  • filipis  (15.07.17 15:43:55)