2 ögün mü yoksa ara ögünlü 6 ögün mü?

Let the cat fight begin. Selam arkadaslar, sorularimi özlemissinizdir.Internette orda burda bolca tartısılan bir sorum var.Kendi bildikleriniz ışığında yorum yaparsanız sevinirim.Kilo verme sürecinde veya normal zamanda sizce 2 öğün mü daha sağlıklı ve efektif olur yoksa diyetisyenlerin verdigi 2 ara öğünden olusan 6 öğün mü? 2ana öğün olayında cabuk acıktırmayı engelleyecek ve sağlıklı şeyler yemek sartıyla tabi. Karatay iki ögünden fazlası zarar, kan sekerini fazla dalgalandırmak yağ yakımını engeller diyor,ne düsünüyorsunuz? Bu arada bu tip soruları silmem kesinlikle,daha sonra arama yapanlar yararlansın.

Nedenleri ve nicinleriyle yorumlarınızı bekliyorum.

karatay haklı. 2 öğün en sağlıklısı. zırt pırt yemek tüketip kan şekerini oynatmaya gerek yok.

  • sta  (14.07.17 01:31:26)
Son bir haftadır 2 öğün yiyorum. Öncesine göre daha sağlıklı ve enerjik hissediyorum.

  • empedokles  (14.07.17 02:18:49)
Aslında kilo verme konusunda ikisinin de haklılık payları var ama daha önemlisi ikisinin de düzgün yapılmaları gerekiyor.

Eğer ara öğünlerle birlikte 6 öğünlük olan düzeni tercih edeceksen düzgün bir kalori hesabı yapmak gerekir.
Prensip kan şekerinin düşmesine fırsat vermeyerek açlık uyarımı yapılmaması ve yemeğe çok yüklenilmemesi.

Yok ben 2 öğünlük olandan alayım dersen burada da vücut bir süredir besin alınmaması sebebiyle yağ yakmaya başlayacaktır. Fakat depodan kaybettiğini depoya tekrar eklemek isteyeceği için bu sefer açlık hissini artırıp bir anda fazla yemek yemene sebep olur. Bu tür beslenmede de en önemlisi uzun süre tokluk hissi verecek gıdaları tüketip (lifli gıdalar) kan şekerini hızlıca artıracak gıdalar tüketmemek.
  • sizofren psikiyatr  (14.07.17 03:16:19)
6 öğün.
son derece sağlıklı besleniyor olmama, fast food ve işlenmiş hic bir gıdayı kullanmıyor olmama ve spor yapmama rağmen veremediğim kilolarımı 6 öğünle verdim. bir de protein alımını arttırdım spor yaptığım için.
meğer metabolizma depoluyormus.
8 ay 2 kilo veremeyen ben, 3 ayda 10 kilo verdim gitti.
  • balik kraker  (14.07.17 10:09:38)
Karatay haklı. 2 öğün yeterli.

  • arnold schwarzeneger  (14.07.17 10:33:43)
Yağ yakmak için 2 öğün. Ama sizofren çok iyi anlatmış, minimum 5 saat açlıktan sonra yemeğe saldırmamak lazım. Yiyeceğin yemeğe ve miktarına bağlı kaldıktan sonra 2 öğün en doğrusu.

  • SiyamkedisiZorro  (14.07.17 11:31:08)