Bir kedi niye sürekli miyavlar?

Selam

Evin üç kedisinden biri, bana ait olan (ve bunu da bilen) kedim Bahti, ara ara sebepsizce miyavlıyor ama uzaktan beni çağırır gibi, sanki evde çok yalnız kalmış gibi... hepimiz de evdeyiz yani, sıkıntı yok. Maması suyu var kumu iyi. Hasta da değil. Kuyruk da sürekli küçük ve hızlı salınımlarla sallanıyor...

Bu kedi niye böyle yapıyor? Kucağıma alıyorum, pek oyalanmayıp yere inip uzaklaşıp yine bağırıyor. Sesleniyorum iki dk susup yine başlıyor. Oyun desek evde 3 kediler, gayet güzel oynuyolar. Sebebi ne olabilir??

Kısırlaştırılmış mı? Çifteşme döneminde sürekli miyavlıyorlar.

  • peggy  (11.07.17 10:46:13)
kedilerin de insanlar gibi farklı farklı karekterleri var .bende 2 tane var birinin sesi çıkmaz biri hiç susmaz .şımarık ben eve girince başlıyor mızıklanmaya arada unutup gidip kendi kendine takılıyor bir anda aklına geliyorum herhalde bağıra bağıra beni arıyor dolaşıyor.
aslında bu çok tatlı değil mi ? ben bayılıyorum onun şımarık nazlı hallerine .

  • devilone  (11.07.17 11:10:08)
iletişim kurmaya çalışıyor herhalde. benimki de susmuyor. evet farklı kararkterleri var, benimki çenesi düşük, filtresiz bi yaşlı kadın karakterli. belki sizinki de öyledir. gençliğinde öyle olmasa da sonradan çenesi düşenler filan gibi.

  • neynep  (11.07.17 11:16:04 ~ 11:16:42)
@peggy

Kısır kısır.

Bu arkadaşı çok şımarttıydım ben haklısınız. İlk aldığımızda çok hastaydı ölümden zor kurtuldu. Manevi destek de olayım diye onu çoook koynumda gezdirdim onunla çoook konuştum çoook sevgi gösterdim. Belki onun şımarıklığı... :)
  • yaren  (11.07.17 14:15:54)
Şımarıklıktır bence de öyleyse..

Yirim:D
  • peggy  (11.07.17 14:25:44)
koynunda gezdirdiysen yerde geçirilen her vakit bahti için artık kayıp vakit demektir :)

şimdi iletişim için özellikle sesi kullanan kedi türleri var. yani mesela siyamlar için yabancı siteler "vocal cat" diyor. atıyorum, kimisi sırtını kaşıyasın diye patisiyle elini çekiştirirken bunlar "miyav"ı tercih ediyor. bu durum sadece türler arası kıyaslamada fark edilen bir şey değil, herhangi bir türün içindeki kedilerde de bireysel farklılıklar mevcut, diye biliyorum.

yani bahti hem sabah akşam sevişmek, öpücükleşmek isteyen hem de sesli bir eleman olabilir :) sen yine veterinerine sor, istersen. çok başka şeyler çıkmasın sonra.
  • godoşu beklerken  (11.07.17 14:46:04 ~ 14:47:45)
@godoşu beklerken

Bilmiyom. Veterinere gidebilsek daha neler olcak da... :) ama evet hem gayet sesli hem de bol sevişken öpüşken bi oğlan bu :)
  • yaren  (11.07.17 20:04:58)